COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike sa narodilo dieťatko vážiace 5880 gramov

15 marec 2007   web - Udialo sa...  

Vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice sa v stredu 15. marca 2007 uskutočnil brífing s novinármi, ktorého témou bolo narodenie bezmála 6-kilogramového novorodenca! Chlapčeka pomohli priviesť na svet pracovníci I. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky na Triede SNP 1 cisárskym rezom.

Image
Foto: Dionýz Kiss. Prednosta I. Gyn.-pôr. kliniky doc. MUDr. V. Kraus, CSc., pacientka Sabolová s dieťatkom a primárka Neonatologického oddelenia MUDr. Jaroslava Capová

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 15 marec 2007 )   Čítať viac...  
Pacienti dostali najnovšie typy bedrových a kolenných endoprotéz

13 marec 2007   web - Tlačové správy  

Ako prví na Slovensku dostali v týchto dňoch vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice štyria pacienti najnovšie typy endoprotéz bedrového a kolenného kĺbu. Operácie postúpili na Klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva, kde prevádzajú implantácie umelých náhrad veľkých kĺbov už takmer 30 rokov.

Image

Foto: Dionýz Kiss. Vpravo prednosta kliniky doc. Gabriel Vaško, vľavo jeho zástupca MUDr. Gabriel Varga

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 13 marec 2007 )   Čítať viac...  
Prvá implantácia stimulátora blúdivého nervu u pacienta s epilepsiou

01 marec 2007   web - Udialo sa...  

Vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice sa dňa 19. februára 2007 uskutočnila prvá implantácia stimulátora nervus vagus (blúdivého nervu) u pacienta s medikamentózne refraktérnou epilepsiou. Išlo o prvý takýto výkon na Slovensku, ktorým sa zahájil program operačnej liečby epilepsie. Operovala MUDr. Aurélia Kollová z Neurochirurgickej kliniky FNLP a LF UPJŠ. Odborným garantom bol Dr. Andras Kemeny, neurochirurg so zameraním na epileptochirurgiu v Royal Hallamshire Hospital v Sheffielde. Dr. Kemeny je jednou z najvýraznejších osobností epileptochirurgie vo Veľkej Británii a na svojom konte má už vyše 300 implantácií takéhoto stimulátora.

Image

Foto: Dionýz Kiss. Záber z prvej implantácie stimulátora blúdivého nervu na Slovensku

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 01 marec 2007 )   Čítať viac...  
Plastickí chirurgovia preniesli prsty pacienta z nohy na ruku

23 február 2007   web - Tlačové správy  

Výrazne skvalitniť život ťažko zdravotne postihnutého pacienta pomôže operácia, ktorú v týchto dňoch postúpil 33-ročný muž pochádzajúci z Košíc-okolia. Muž v dôsledku omrznutia pri roztláčaní auta stratil vlani v zime všetkých desať prstov na rukách – museli mu ich amputovať. Odvtedy mal veľké problémy postarať sa o seba, pretože nedokázal uchopiť do rúk žiadne predmety. Záchranou pre takýchto pacientov sú transplantácie prstov z nôh na ruku, ktoré sa na Klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie FN L. Pasteura Košice vykonávajú už jedenásť rokov.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 13 marec 2007 )   Čítať viac...  
I. chirurgická klinika spustila program bariatrickej chirurgie

19 február 2007   web - Udialo sa...  

V piatok 16. februára 2007 sa uskutočnila vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice tlačová konferencia venovavná téme zriadenia Centra pre chirurgickú liečbu morbídnej obezity na I. chirurgickej klinike. Program 31. januára zahájený prvou laparoskopickou operáciou, pri ktorej bola pacientke aplikovaná adjustovateľná bandáž žalúdka laparoskopickou cestou. Tlačovej konferencie sa zúčastnili MUDr. Richard RAŠI, MPH, námestník riaditeľa FNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť, prof. MUDr. Juraj BOBER, CSc., prednosta I. chirurgickej kliniky FNLP, obezitológ a prezident Ligy proti obezite MUDr. Ivan MAJERČÁK, III. interná klinika FNLP, obezitológ, prezident Ligy proti obezite a MUDr. Andrej VRZGULA, PhD. z I. chirurgickej kliniky FN L. Pasteura Košice. Prostredníctvom projekcie tiež vystúpil prof. MUDr. Martin FRIED, CSc. z Prahy, ktorému patrí svetový primát v aplikácii adjustovateľnej bandáže žalúdka laparoskopickou cestou a ktorý sa zúčastnil na prvých operáciách vo FN L. Pasteura Košice. Súčasne bol novinárom prezentovaný krátky záznam aplikácie bandáže žalúdka.

 Image

Foto: Dionýz Kiss. Prof. Bober popisuje priebeh operácie počas tlačovej konferencie

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 19 február 2007 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 71 72 73 74 75 76 77 78 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 150 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001