COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Poskytovanie pracovnej zdravotnej služby na Klinike pracovného lekárstva a klinickej toxikológie

12 december 2007   web - Tlačové správy  

Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice získala oprávnenie Úradu verejného zdravotníctva SR na vykonávanie pracovnej zdravotnej služby. Garantom tejto služby je prednosta kliniky Doc. MUDr. Ľubomír Legát, PhD., ktorý je hlavným odborníkom Ministerstva zdravotníctva SR pre klinické pracovné lekárstvo a klinickú toxikológiu.

Zabezpečiť zamestnancovi pracovnú zdravotnú službu je povinnosťou každého zamestnávateľa a to bez ohľadu na to, aký počet osôb zamestnáva v pracovnom pomere. Podľa Zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov sa vzťahuje táto povinnosť na zamestnávateľov vo všetkých odvetviach výrobnej a nevýrobnej sféry. Zamestnávateľ je povinný určiť dostatočný počet odborných zamestnancov na vykonávanie pracovnej zdravotnej služby, alebo pre všetkých svojich zamestnancov zmluvne dohodnúť vykonávanie pracovnej zdravotnej služby dodávateľským spôsobom. V tejto súvislosti dávame do pozornosti Kliniku pracovného lekárstva a klinickej toxikológie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 12 december 2007 )   Čítať viac...  
Na Klinike pre infekčné choroby poradia, ako predísť zdravotným problémom pri ceste do cudziny

11 december 2007   web - Tlačové správy  

Vianočné sviatky a Silvester trávi čoraz viacej Slovákov v exotických krajinách. Preto v týchto dňoch pribúda telefonátov na Kliniku pre infekčné choroby kvôli dotazom, aké očkovania absolvovať pred cestou do cudziny a v ktorých krajinách hrozí nejaké zdravotné riziko.

"Všetkým ochotne poradíme a poskytneme dôležité informácie o aktuálnych zdravotných rizikách v danej krajine, prípadne zabezpečíme potrebné očkovanie. Samozrejme, podmienkou je, aby sa oň ľudia zaujímali s dostatočným časovým predstihom. Pretože na očkovanie niekoľko dní pred cestou do cudziny je už neskoro,“ hovorí MUDr. Elena Adamkovičová, PhD., z Oddelenia pre cudzokrajné choroby, podľa ktorej je na prevenciu potrebné myslieť v určitom predstihu, najlepšie aspoň niekoľko týždňov  pred plánovanou cestou.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 december 2007 )   Čítať viac...  
Zrušenie plánovanej transplantácie obličky kvôli narušeniu orgánu pri transporte

07 december 2007   web - Tlačové správy  

      Pri prevoze obličky pripravenej na transplantáciu z martinskej nemocnice do FN L. Pasteura Košice došlo dnes v skorých ranných hodinách v dôsledku havárie vozidla k narušeniu sterility transportného boxu s orgánom. Z toho dôvodu sa transplantácia plánovaná na predpoludnie nemohla uskutočniť a 55-ročná pacientka bola z nemocnice prepustená. Jej zdravie však nie je bezprostredne ohrozené - pacientka bude naďalej chodiť na dialýzu a čakať, kým sa nájde ďalší vhodný orgán na transplantáciu. 

      Podobná situácia, teda poškodenie orgánu určeného na transplantáciu pri jeho transporte, nikdy v minulosti nenastala. Sporadicky sa ale stane, že sa plánovaná transplantácia neuskutoční v dôsledku medicínskej kontraindikácie.

      Vo FN L. Pasteura Košice sa uskutočňujú odbery orgánov a transplantácie už 20 rokov. V tomto roku sme zrealizovali dosiaľ 29 odberov a 74 transplantácií obličiek, čo je najviac v histórii nášho Transplantačného centra, ktoré má na konte už bezmála 500 transplantovaných obličiek.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )    
Medzi malých pacientov oddelenia detskej psychiatrie zavítal Mikuláš

06 december 2007   web - Tlačové správy  

Dnes predpoludním sa uskutočnila v priestoroch oddelenia detskej psychiatrie II. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice na Rastislavovej 43 Mikulášska oslava. Medzi deti zavítal živý Mikuláš a rozdal im balíčky so sladkosťami, ktoré pre ne pripravilo vedenie FN L. Pasteura Košice a Miestny úrad MČ Košice-Juh. Malí pacienti sa Mikulášovi i zástupcom vedenia nemocnice a mestskej časti za kopec sladkých dobrôt a pekné hračky vďačili kultúrnym programom, ktorý si sami pripravili.

Image

Autor fotografií: Gabriel Balog

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )   Čítať viac...  
Prebehli 5. Mikulášske dni alergie

03 december 2007   web - Tlačové správy  

Predovšetkým vplyvu antibiotík a probiotík na ľudský organizmus boli venované Piate Mikulášske dni alergie, ktoré prebehli v závere novembra v Južane na Smetanovej ulici. Zorganizovala ich Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice v spolupráci so Spolkom lekárov v Košiciach. Už tradične bol prvý deň venovaný krajskému semináru klinických imunológov a alergológov a medziodborovému semináru Spolku lekárov v Košiciach. Druhý deň sa uskutočnila osvetovo-edukačná beseda lekárov s rodičmi detí materských škôlok, ktoré sa zúčastnili kurzov zameraných na prevenciu alergických a recidivujúcich chorôb dýchacích orgánov, ako aj na propagáciu zdravého životného štýlu.

Ako konštatoval MUDr. Norbert Lukán, PhD., imunoalergológ z FN L. Pasteura Košice, frekvencia alergických ochorení z roka a rok rastie, preto ich nemožno podceňovať. Dôležitá je komplexná starostlivosť o pacientov a rizikové skupiny, preto majú podobné osvetovo-edukačné akcie, akými boli 5. Mikulášske dni alergie, svoj význam. Zdôrazňujú totiž význam prevencie, ktorú mnohí v tomto hektickom období podceňujú.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 71 72 73 74 75 76 77 78 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 227 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001