COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Potravinová pomoc z Kauflandu pre zdravotníkov v covidovej zóne

17 február 2021   web - Udialo sa...  

Čerstvé ovocie, džúsy, čaje a pochutiny venovala spoločnosť Kaufland zdravotníkom UNLP Košice v areáli na Rastislavovej, ktorá sa 8.1.2021 stala tzv. Covidovou nemocnicou. Zdravotnícky personál sa v nej stará o vyše 300 pacientov infikovaných koronavírusom, ktorí si vyžadujú nepretržitú starostlivosť.
Potravinový dar si osobne prevzali naše vrchné sestry z niektorých covidových oddelení spolu s vedúcou odboru ošetrovateľstva Mgr. Luciou Boháčovou (na fotografii prvá sprava): „Ďakujeme Kauflandu za zdravé občerstvenie. Teší nás, že si vážia prácu našich zdravotníkov počas mimoriadne vyčerpávajúcich služieb. Ďakujem všetkým za ich prácu.“ 
 

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 17 február 2021 )    
O očkovanie vakcínou AstraZeneca je medzi učiteľmi v Košiciach mimoriadny záujem

15 február 2021   web - Tlačové správy  

Od dnešného rána sme vo Vakcinačnom centre UNLP Košice začali očkovať pedagogických pracovníkov do 55 rokov z  Košického samosprávneho kraja. „O očkovanie je mimoriadny záujem, hoci sme mali otvoriť od 8.00 hod.  prvých učiteľov sme zaočkovali takmer o hodinu skôr, už čakali pred Vakcinačným centrom,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 21 február 2021 )   Čítať viac...  
V covidovej zóne bude bezpečnejšie. Nadácia SPP darovala 7.800 eur na moderné čističky vzduchu

10 február 2021   web - Tlačové správy  

Zdravotníci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktorí stoja v prvej línii boja s koronavírusom sa na svojich pracoviskách môžu cítiť zase o niečo bezpečnejšie.  Pre COVID vyčlenenú nemocnicu na Rastislavovej ulici sme vďaka finančným darom zakúpili ďalšie technické zariadenia, ktoré dezinfikujú vzduch aj povrch medicínskeho vybavenia v miestnostiach pre zdravotníkov i pacientov.

Moderná ochrana OAIM - plazmové čističky vzduchu
Plazmové dezinfektory ovzdušia zamedzia šírenie patogénov vo vzduchu na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), kde sú aktuálne, počas pandémie COVID-19, hospitalizovaní kriticky chorí pacienti. „Vďaka štyrom plazmovým čističkám vzduchu sa na tomto pracovisku zvýši bezpečnosť práce pre viac ako 100 zamestnancov - lekárov, sestry, sanitárov, medikov aj upratovačky. Moderná technológia nám zaručí aj prevenciu pred šírením nozokomiálnych (nemocničných) nákaz medzi hospitalizovanými pacientmi na OAIM,“ zhrnul výhody nových zariadení výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.

Image
vľavo MUDr. Ján Michlík, primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM)

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 12 apríl 2021 )   Čítať viac...  
Počas poľadovice ošetrili naši úrazoví chirurgovia vyše 100 ľudí, najmä úrazy zápästí a členkov

08 február 2021   web - Tlačové správy  

Čakáreň pred úrazovou ambulanciou bola počas nedele plná ubolených pacientov po páde na zľadovatených chodníkoch. Úrazoví chirurgovia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice na Tr. SNP ošetrovali celú noc. Od nedele do pondelka rána zaznamenali spolu 109 úrazov a čakáreň bola aj dopoludnia plná zranených ľudí. Najviac úrazov utrpeli chodci v strednom veku.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 10 február 2021 )   Čítať viac...  
Britskou mutáciou je nakazených 90% našich pacientov s Covid-19

05 február 2021   web - Udialo sa...  

"Univerzitná nemocnica L. Pasteura je momentálne na hrane svojich kapacitných možností,“ informoval na tlačovej besede u primátora Košíc Jaroslava Polačeka výkonný riaditeľ nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo: „Situácia sa začala zhoršovať pred Vianocami. V januári u nás zomrelo na nový koronavírus 207 ľudí, čo je dvojnásobok oproti decembru minulého roka.“ S náporom nových pacientov našej nemocnici pomáhajú okolité nemocnice na východnom Slovensku, najmä prešovská fakultná nemocnica, ktorá za týždeň prevzala 58 našich pacientov vo vážnom stave.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 08 február 2021 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 183 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001