COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 8. mája 2021. Sviatok má Ingrida zajtra má sviatok Roland .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Tlačový brífing UNLP Košice

10 marec 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

UNLP Košice dnes zorganizovala tlačový brífing s médiami ohľadom ochorenia COVID-19. Chceme širokú verejnosť informovať o ochorení ako takom a o aktuálnej situácii v Košiciach, výstupy nájdete v médiách. O problematike informoval primár Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice MUDr. Martin Novotný PhD.

 Image  

 Image  

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
   
zrušené podujatie

10 marec 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Vzhľadom na aktuálnu situáciu týkajúcu sa koronavírusu je tohtotýždňové bezplatné meranie vnútroočného tlaku na našich očných pracoviskách zrušené. Za pochopenie ďakujeme.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
   
Dôležitý oznam

09 marec 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Od dnešného dňa je zamestnancom UNLP Košice nariadený  prísny zákaz vstupu do jedálne v pracovnom odeve!!!  Porušenie tohto nariadenia sa bude považovať za vážne porušenie pracovnej disciplíny.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 09 marec 2020 )    
UNLP Košice obnovila replantačnú pohotovosť

09 marec 2020   web - Udialo sa...  

Od 1.novembra 2019 je dostupná replantačná pohotovosť pre amputačné poranenia ruky, resp. poranenia ruky vyžadujúce revaskularizáciu, pre Košický a Prešovský kraj. Výkony zabezpečuje Klinika ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva UNLP Košice a LF UPJŠ na Tr. SNP č.1.

 Image  

Ide o ošetrenia subtotálnych až totálnych amputácií od úrovne zápästia distálne, ktoré sú indikované k replantácii, prípadne ošetrenia úrazov od zápästia distálne vyžadujúce revaskularizáciu periférnej časti mikrochirurgickou

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 09 marec 2020 )    
Seniori sa dozvedeli, ako postupovať pri rôznych úrazoch, ktoré im vo vyššom veku môžu hroziť

03 marec 2020   web - Udialo sa...  

UNLP Košice v spolupráci s MČ KVP zorganizovala ďalšiu prednášku určenú najmä pre ľudí vo vyššom veku. O svoje skúsenosti sa podelil lekár traumatologickej ambulancie Oddelenia urgentného príjmu, MUDr. Ladislav Morvay.

 Image  

Počet pádov na zľadovatenom povrchu ako i úrazov podľa jeho slov z roka na rok všeobecne stúpa, najviac ich je prirodzene v zime. Najdôležitejšia je prevencia. Ak je poľadovica, najlepšie je nechodiť vôbec von," vysvetlil MUDr. Morvay.

Prednáška mala dve časti. Tá prvá patrila slovám pána doktora: Rozprávali sme sa všeobecne o úrazoch, samozrejme aj o tých v staršom veku, nevynechali sme ani zlomeniny. Povedali sme si, ako v konkrétnych prípadoch postupovať, kam sa ísť nechať vyšetriť a ako sa správať v nemocnici. Seniorov zaujímali najmä organizačné veci, vysvetlili sme si, že je najmä pri vážnych úrazoch vhodné vyhľadať najbližšiu nemocnicu, pretože každá minúta môže byť drahá."

 Image  

Seniorom ale nehrozia úrazy len mimo domova, práve naopak: Rozprávali sme sa aj o tom, že väčšina úrazov u seniorov sa stáva v domácom prostredí. Často dochádza k pádom, pri ktorých si pacient udrie hlavu, čo je dôležité hneď vyšetriť ,najmä vtedy, ak človek berie lieky na riedenie krvi. Vážne sú u tejto vekovej skupiny aj zlomeniny bedrového kĺbu," uzatvára MUDr. Morvay.

Druhá časť prednášky patrila samotným seniorom, ktorí sa pána doktora pýtali na všetko, čo ich zaujímjalo.     

 Image  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 09 marec 2020 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 140 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001