COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Návštevy v UNLP Košice sú opätovne povolené

04 jún 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Samozrejmosťou je dodržiavanie viacerých podmienok- ako zo strany pacientov tak aj zo strany personálu.  

V rovnakom čase je možná návšteva maximálne dvoch osôb. Výnimky je možné pripustiť napríklad ak navštevujúci potrebuje podporu a sprievod alebo pri terminálnom štádiu ochorenia. Návštevníci musia byť pri príchode do nemocnice zdraví, bez akútneho respiračného ochorenia, musia mať nos a ústa zakryté rúškom alebo inou ochranou a po príchode do nemocnice si musia vydezinfikovať ruky.  Návšteva sa nepovoľuje osobám chorým alebo podozrivým z ochorenia COVID-19 a osobám podliehajúcim karanténnym opatreniam, iba pri paliatívnom sprevádzaní v terminálnom štádiu ochorenia. 

Ďalšie povinnosti pre návštevy pacientov v UNLP Košice: 

  • návštevy sú povolené len počas platných návštevných hodín UNLP
    (14:30 - 17:00)
  • návštevy sú povinné prejsť triediacim centrom UNLP, kým je v prevádzke
  • návštevy musia rešpektovať pokyny zdravotníckych zamestnancov
  • odporúčame, aby trvanie návštev pacientov bolo čo možno najkratšie a bezdôvodne neprekračovalo bežné zvyklosti a aby sa podľa možností predchádzalo vyššej koncentrácii osôb v jednom priestore
  • vedenie pracoviska si môže podľa miestnej epidemiologickej situácie na svojom oddelení/klinike upraviť podmienky návštev pre pacientov a tiež pripúšťame individuálne posúdenie podmienok návštev pre jednotlivých pacientov
Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 04 jún 2020 )    
Nové vedenie UNLP Košice si dalo za úlohu zefektívniť riadenie druhej najväčšej slovenskej nemocnice

04 jún 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Rada riaditeľov je v zložení Ing. et Ing. Vladimír Grešš ako generálny riaditeľ a MUDr. Martin Paulo a MUDr. Peter Kizek, PhD., MHA, MPH ako výkonní riaditelia. Funkcie sa ujali 15.5.2020. Od tohto momentu sa oboznamovali s rozsiahlou agendou fungovania a riadenia nemocnice. Verejnosti predstavujú svoje plány:  

Image

Ing. et. Ing. Vladimír Grešš je podnikový manažér so silným finančným backgroundom a  orientáciou na budovanie efektívnych klientsky orientovaných organizačných štruktúr. 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 júl 2020 )   Čítať viac...  
UNLP Košice dostala od UniCreditu finančný dar

02 jún 2020   web - Udialo sa...  

Vážnosť situácie ohľadom ochorenia COVID-19 a nutnosť zabezpečiť všetky nevyhnutné potreby si v posledných mesiacoch uvedomili okrem nemocníc aj iné inštitúcie. Jednou z nich je aj UniCredit Bank a UniCredit Leasing, od ktorých UNLP Košice dostala finančný dar vo výške 36 000 Eur na boj s koronavírusom.

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Veľmi si vážime, že na nás UniCredit v týchto ťažkých časoch myslel  a pomohol nám pri prekonávaní prekážok, ktoré súviseli s pandémiou," uviedol generálny riaditeľ nemocnice Vladimír Grešš, ktorý spolu s výkonnými riaditeľmi UNLP Košice prebral od riaditeľa banky Miroslava Štrokendla symbolický šek.

Za finančný dar sa nám podarilo nakúpiť  20 ks kvalitných diagnostických setov, z ktorých sa zrealizovalo 960 vyšetrení na COVID- 19 a 200 ks ochranných štítov pre zdravotnícky personál, ktoré sú každodennou povinnou výbavou zdravotníka pracujúceho so suspektnými a pozitívnymi pacientmi.

UniCredit Bank a UniCredit Leasing zo srdca ďakujeme. 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 jún 2020 )    
Klinika fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie má dve nové nadštandardné izby

29 máj 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Tieto 1-posteľové izby hotelového štandardu majú taktiež zrekonštruované samostatné zariadenia na osobnú hygienu. S obsadzovaním izieb začíname od 1.6.2020.

„Na našu kliniku pribudli dve nové izby vysokého štandardu. Som veľmi rada, že tým zvýšime komfort našim pacientom, čo prispeje k spríjemneniu ich pobytu v nemocnici.  Na našom lôžkovom oddelení máme zavedené wifi a tak pacienti na týchto izbách môžu nielen sledovať televíziu, ale aj využívať wifi sieť. Po procedúrach môžu zrelaxovať v novom pohodlnom koženom kresle, uskladniť si potraviny v chladničke či použiť rýchlovarnú kanvicu. Pevne verím, že sa našim pacientom bude v týchto nových izbách páčiť, oddýchnu si a zároveň im pomôžeme odstrániť alebo aspoň zmierniť ich zdravotné ťažkosti," uviedla primárka kliniky MUDr. Ildikó Morochovičová.

Izba č.1

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

Cena za pobyt v nadštandardnej  izbe  je 22 €/deň. Pacienti si ju môžu objednať na telefónnych číslach 055/ 615 2085 alebo 055/ 615 2089.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 05 jún 2020 )   Čítať viac...  
V Hniezde záchrany UNLP Košice sme našli zdravé bábätko

22 máj 2020   web - Udialo sa...  

20.5. o 12:15 našim zdravotníkom na Neonatologickom oddelení v areáli na Rastislavove 43 začala signalizácia oznamovať, že do nášho hniezda záchrany niekto vložil dieťa. O pár minút neskôr už bola chlapčekovi poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť.

Image  

 „Po príchode bábätka na naše oddelenie sme ho hneď merali, vážili, spísali všetky potrebné údaje a môžem skonštatovať, že dieťatko je v dobrom zdravotnom stave. Jeho predpokladaný vek je 5-6 dní. Tým, že svet stále trápi koronavírus a my nevieme, kde sa bábätko narodilo, odobrali sme mu aj vzorky na vyšetrenie ochorenia COVID-19. Našťastie boli negatívne," uviedla primárka oddelenia MUDr. Iveta Kostelníková. Chlapček mal pri preberaní 2360 gramov a 45 centimetrov. Je zdravý, pekne papká a teší sa na nový domov.

Naši zdravotníci hneď po nájdení bábätka kontaktovali sociálnu sestru, ktorá následne postúpi túto informáciu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a matričnému úradu. Úrad bude teraz zodpovedný za umiestnenie bábätka do náhradnej rodiny. Jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať dieťatko späť, v prípade záujmu musia komunikovať so spomínaným úradom. 

Hniezdo záchrany u nás funguje od roku 2005. Spolu tu zatiaľ matky priniesli 17 detí, z toho 11 chlapcov a 6 dievčat. Naposledy sa tak stalo 30.7.2018.    

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 22 máj 2020 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 172 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001