COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 6. mája 2021. Sviatok má Hermína zajtra má sviatok Monika .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Obrázky malých umelcov spestrili priestory centrálneho prijímacieho oddelenia
Obrázky malých umelcov spestrili priestory centrálneho prijímacieho oddelenia Formátovať pre tlač

12 december 2008    

Priestory Centrálneho prijímacieho oddelenia Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice spestrili obrázky žiakov Základnej umeleckej školy na Bernolákovej ulici. Výber rôznych námetov  a výtvarných techník  (grafiky, kresby a maľby) oživil nemocničné prostredie a deti ním prezentovali svoj talent a zručnosť.

„Privítali sme možnosť spríjemniť priestory centrálneho príjmu, ktorým prejdú denne stovky pacientov. Obrázky ich potešia a možno aj trochu odpútajú od ich starostí,“ skonštatoval primár Centrálneho prijímacieho oddelenia FN L. Pasteura Košice MUDr. Zoltán Sidor na dnešnom otvorení výstavy nazvanej „S úsmevom“. Konala sa za prítomnosti malých autorov, ich rodičov a učiteľov – PaedDr. Adriany Szekeressovej, Mgr. Margity Kolačkovskej, PhDr. Kláry Samuelisovej, akademického maliara Tomáša Čepka a riaditeľa školy Mgr. Petra Kundracika.

Image

Originálne vnímanie sveta a farebnosť detských prác zaujali personál i pacientov. Malých umelcov zase potešil pohľad na vystavené dielka a inšpiroval ich k ďalšej práci. Už v minulosti žiaci Základnej umeleckej školy na Bernolákovej ulici vdýchli svojimi prácami hravosť do priestorov na Pavilóne zdravia a Klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie a v spolupráci s Fakultnou nemocnicou L. Pasteura Košice chcú naďalej pokračovať.

„Keďže nám šlo o to oživiť priestory a potešiť pacientov čakajúcich na vyšetrenie, vybrali sme pre tento účel hlavne pestré a veselé obrázky,“  poznamenala vedúca výtvarného odboru PaeDr. Adriana Szekressová, ktorá víta takúto možnosť prezentovania sa žiakov na verejnosti. V budúcnosti by rada rozšírila práce detí o priestorové objekty, ako napríklad umelecké výrobky z dreva, keramiky, prípadne maľbu na stenu.

Deťom a ich učiteľom poďakovala za vedenie fakultnej nemocnice PR manažérka RNDr. Jaroslava Oravcová, podľa ktorej majú príjemné prostredie a pestré farby pozitívne účinky na psychiku človeka. „Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s malými umelcami, ktorí prispievajú k skrášleniu prostredia v nemocnici. Ich práce budú prinášať radosť pacientom i našim pracovníkom,“ podotkla. Primár Centrálneho prijímacieho oddelenia MUDr. Zoltán Sidor malým umelcom takisto poďakoval a každému z nich daroval sladký adventný kalendár. Adriana Szekressová venovala a oplátku pracovníkom CPO originálne vianočné pozdravy vyrobené žiakmi ZUŠ Bernoláková.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Autor fotografií: Dionýz Kiss

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 15 december 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001