COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Medzi pacientov oddelenia detskej psychiatrie dnes zavítal Mikuláš
Medzi pacientov oddelenia detskej psychiatrie dnes zavítal Mikuláš Formátovať pre tlač

05 december 2008    

05/12/2008Dnes predpoludním sa uskutočnila v priestoroch oddelenia detskej psychiatrie II. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice na Rastislavovej 43 Mikulášska oslava. Pozvanie medzi malých pacientov prijal už tradične i starosta mestskej časti Košice-Juh JUDr. Jaroslav Hlinka, ktorí medzi ne zavítal spolu s Mikulášom a priniesol im aj sladké balíčky. Malých pacientov tiež potešili žiaci zo Základnej umeleckej školy Márie Hemerkovej v Košiciach, ktorí si pre nich pripravili pekný program pretkaný hovoreným slovom, vianočnými koledami a starou muzikou. Chorým deťom priniesli malí hudobníci popri dobrej nálade v rámci benefičného koncertu i chutné sladkosti.

Kultúrnym programom sa prezentovali aj pacienti oddelenia detskej psychiatrie, ktorí sa pesničkami a básničkami odvďačili milým hosťom a Mikulášovi za milé darčeky. Pripraviť pekný program im pomohli učiteľky zo Základnej školy s materskou školou pri zdravotníckom zariadení.

Image

Na oddelení detskej psychiatrie II. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice sa liečia deti s rôznymi poruchami správania a mentálne retardované deti. Často sú medzi nimi pacienti s hyperkinetickou poruchou, pomočovaním, tikmi, či s poruchami reaktívneho charakteru ako sú depresie či úzkostné stavy. Na oddelenie prichádzajú aj deti so samovražednými sklonmi, schizofrenickými, mániodepresívnymi alebo obsedantno-kompulzívnymi poruchami.

Pri ich liečbe sa kombinuje individuálna a skupinová psychoterapia s užívaním liekov. Malí pacienti sú pritom počas dňa monitorovaní, cvičia a chodievajú na prechádzky do nemocničného parku a na nemocničné ihrisko. Akcie, akými sú oslavy Mikuláša či MDD, sú súčasťou liečby, na ktorú deti veľmi dobre reagujú a s radosťou sa na ňu pripravujú,“ konštatuje ordinárka pre detskú psychiatriu MUDr. Katarína Ackermanová.

História oddelenia detskej psychiatrie FN L. Pasteura Košice siaha do roku 1968, kedy bolo zriadené prvé detské psychiatrické oddelenie na ulici Janka kráľa. V roku 1985 sa  toto oddelenie presťahovalo do Fakultnej nemocnice na Rastislavovej ulici a jej súčasťou je doteraz. Ide o jediné detské oddelenie vo FN L. Pasteura Košice, deti sú však liečené aj na ďalších pracoviskách zdravotníckeho zariadenia.

Sladké balíčky dnes dostali všetky deti hospitalizované vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice, z ktorých najmladším bol iba 7-mesačný Oliver hospitalizovaný na Klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie. Pesničkám talentovaných žiakov zo Základnej umeleckej školy Márie Hemerkovej sa potešili popri deťoch s psychickými poruchami aj detskí pacienti na ďalších dvoch oddeleniach – Klinike úrazovej chirurgie a urologickom oddelení, pre ktorých bolo ich vystúpenie príjemným spestrením dňa v nemocnici.

Všetkým, ktorí dnes svojim dielom prispeli k radosti chorých, srdečne ďakujeme!

 

 Image

Image

Image

Image

Image


 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 05 december 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001