COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Zdravotný stav pacientiek sa zlepšuje
Zdravotný stav pacientiek sa zlepšuje Formátovať pre tlač

11 september 2008    

      V piatok 12. septembra navštívi pacientky hospitalizované na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice po dopravnej nehode v chorvátsku minister zdravotníctva Richard Raši, ktorého zaujíma ich zdravotný stav a priebeh liečby.     
     Zdravotný stav siedmych žien sa každým dňom zlepšuje. V piatok  by už mali byť dve z nich prepustené – Štefánia Liptáková, ktorá bola prijatá v nedeľu a Anna Lechanová prijatá v utorok v noci. Ďalšiu pacientku prijatú na KUCH minulú nedeľu, ktorá je po operácii ramennej kosti, by mali prepustiť začiatkom budúceho týždňa.
     U dvoch pacientiek hospitalizovaných na ženskom oddelení Kliniky úrazovej chirurgie (privezených v utorok v noci a v stredu napoludnie) robili lekári v priebehu dnešného dňa rôzne vyšetrenia za účelom dodiagnostikovania ich zdravotného stavu. U jednej z nich je okrem stanovených diagnóz (rezná rana na hlave a pomliaždený hrudník) podozrenie na zlomeninu rebra. U ďalšej majú lekári okrem potvrdenej sériovej zlomeniny rebier a zlomeniny panvy podozrenie na poškodenie hrudného stavca, pretože sa u nej objavili bolesti chrbtice. Od výsledkov vyšetrení bude závisieť ďalšia liečba i dĺžka hospitalizácie týchto žien.
     Zdravotný stav Marty Bartákovej so sériovými zlomeninami rebier vľavo i vpravo a zlomeninou kľúčnej kosti sa výrazne zlepšil. Ešte včera ležiacou pacientkou, no dnes už mohla začať s chodením, intenzívnymi dýchacími cvičeniami a rehabilitáciou.
     Najvážnejšie zranenia má Helena Rigelská ležiaca na spinálnej jednotke Kliniky úrazovej chirurgie, ktorej sa zistili okrem poranenia hrudníka aj zlomeniny hrudných stavcov. Vzhľadom na toto poranenie je ležiacou pacientkou. Liečená je zatiaľ konzervatívne, pričom tiež rehabilituje, lekári sa zatiaľ nerozhodli pre operáciu.
     Dve zo siedmych pacientiek prijatých na Klinike úrazovej chirurgie dnes absolvovali pohovor s psychologičkou fakultnej nemocnice. Jedna z nich bude vzhľadom na sklony k depresii a zlé psychické rozpoloženie po nehode vyšetrená aj psychiatrom, ktorý rozhodne o vhodnej terapii. Ďalších päť pacientiek bude mať konzultácie s psychológom v priebehu piatku.
      Zatiaľ nemáme avízovaný prevoz ďalších pacientiek z Chorvátska do Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Poznámka:
Informácie o zdravotnom stave pacientiek boli poskytnuté s ich súhlasom.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 september 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001