COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 8. mája 2021. Sviatok má Ingrida zajtra má sviatok Roland .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Informácia o prevoze ďalších piatich pacientiek po dopravnej nehode z Chorvátska
Informácia o prevoze ďalších piatich pacientiek po dopravnej nehode z Chorvátska Formátovať pre tlač

10 september 2008    

      V priebehu utorňajšej noci sme očakávali príchod dvoch sanitiek so štyrmi pacientkami z Chorvátska. Prvá dorazila do nemocnice o 21.45, ďalšia prišla krátko po nej. Štyri ženy vo veku 54-64 rokov boli okamžite vyšetrené pracovníkmi Kliniky úrazovej chirurgie a následne hospitalizované. Posledná bola prijatá na oddelenie okolo pol dvanástej v noci.
     Na Klinike úrazovej chirurgie čakali ženy ich príbuzní, ktorým sme vzhľadom na okolnosti umožnili kontakt s príbuznými aj v týchto neskorých nočných hodinách. Taktiež s nimi hovorili psychológovia, ktorí im ponúkli v prípade záujmu svoju pomoc. V stredu o 11.15 priviezla sanitka ďalšiu, v poradí piatu pacientku.
      Spomínaných päť žien má stredne ťažké poranenia. Okrem otrasu mozgu utrpeli hlavne rôzne tržné a rezné rany, pomliaždeniny a zlomeniny, napríklad zlomeniny rebier,  panvy či kľúčnej kosti, ktoré im diagnostikovali a ošetrili už chorvátski lekári. U jednej z pacientiek zistili naši traumatológovia aj poranenie chrbtice – zlomeniny hrudných stavcov.
      Všetkých päť žien dostalo v Chorvátsku adekvátnu liečbu a ich zdravotný stav je stabilizovaný. Podľa očakávaní našich lekárov nevyžadovala krátko po prijatí žiadna z nich špeciálny zákrok. V nasledujúcich dňoch pracovníci Kliniky úrazovej chirurgie rozhodnú, či budú potrebné nejaké operácie. Ináč pôjde o takzvanú konzervatívnu liečbu, to znamená ošetrovanie rán, tlmenie bolesti či podávanie antibiotík.
      V stredu popoludní dve pacientky vystúpili na krátkom brífingu s médiami a prednosta kliniky prof. MUDr. Miroslav Kitka, PhD. informoval novinárov o ich zdravotnom stave. Následne poskytli všetky ženy prevezené z Chorvátska médiám rozhovory.

Image

Zotavujúce sa pacientky poskytli novinárom v stredu popoludní rozhovor

Image

Prednosta kliniky prof. M. Kitka informoval o zdravotnom stave hospitalizovaných žien 

Image

Médiá mali veľký zájujem o stretnutie s pacientkami prevezenými z Chorvátska

Autor fotografií: Dionýz Kiss

      Očakávame, že do Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice budú neskôr prevezení aj ďalší štyria pacienti z Chorvátska a Klinika úrazovej chirurgie je na ich príjem pripravená. Okrem novoprijatých piatich pacientiek ležia na tomto pracovisku aj dve ženy, ktoré boli na Slovensko prevezené v nedeľu vládnym špeciálom. Jedna z nich by mala v priebehu dnešného dňa podstúpiť operáciu zranenej ramennej kosti.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 september 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001