COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Tóny klasickej hudby pohladili dušu pacientov i zamestnancov Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice
Tóny klasickej hudby pohladili dušu pacientov i zamestnancov Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice Formátovať pre tlač

19 jún 2008    

Najznámejšie diela klasickej hudby v strhujúcej interpretácii Komorného orchestra Štátnej filharmónie Košice pod vedením Karola Petrócziho si mohli dnes predpoludním vypočuť pacienti a zamestnanci Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice priamo vo vestibule Pavilónu zdravia na Rastislavovej ulici. Koncert bol skvelou príležitosťou počuť diela majstrov na netradičnom mieste a priniesol krásu a radosť z hudby do nemocničného prostredia.

Image

S touto zaujímavou myšlienkou prišli samotní umelci a vedenie fakultnej nemocnice ju privítalo. Klasická hudba totiž spestrila deň pacientom i personálu, ktorý sa mohol na pol hodinku uvoľniť z práce a pozdvihla náladu všetkým, čo šli okolo.

„Sme radi, že ako prvý orchester na Slovensku máme možnosť prezentovať klasickú hudbu priamo v nemocničných  priestoroch. Pre hudobníkov je to nová skúsenosť - poslucháči, prostredie i atmosféra sú úplne odlišné, než na tradičných koncertoch. A napriek tomu, že k interpretácii klasickej hudby je potrebná značná koncentrácia, hudobníci vnímajú projekt veľmi pozitívne,“ konštatovala po nezvyčajnom koncerte dramaturgička Štátnej filharmónie Košice Mária Kornucíková.

Image

Image

Koncert sa veľmi páčil pacientom i pracovníkom fakultnej nemocnice

Možnosť vypočuť si Komorný orchester ŠFK si nenechalo ujsť cez dvesto ľudí a prekrásne a snáď aj liečivé tóny klasickej hudby pozitívne naladili chorých i zdravých. Personálu nemocnice, pacientom i jej návštevníkom ponúkli aspoň  krátke "vystúpenie" zo všednosti a rutiny bežného dňa a pozabudnutie na zdravotné či pracovné problémy.

„Komornému orchestru Štátnej filharmónie Košice patrí naša vďaka za tento nádherný koncert, ktorý, ako veríme, nebol posledným. Tešíme sa na ďalšie podobné aktivity, ktoré pohladia dušu našich pacientov i zamestnancov a odpútajú ich aspoň na chvíľu od ich starostí,“ poznamenala hovorkyňa Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice Jaroslava Oravcová.

Image

Image

Image

O nezvyčajnú akciu mali veľký záujem aj médiá

Autor fotografií: Dionýz Kiss


 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 jún 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001