COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 6. mája 2021. Sviatok má Hermína zajtra má sviatok Monika .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Pracovníci očnej kliniky sa pripojili k celosvetovým aktivitám na boj proti zelenému zákalu
Pracovníci očnej kliniky sa pripojili k celosvetovým aktivitám na boj proti zelenému zákalu Formátovať pre tlač

20 máj 2008    

Očná klinika sa v pondelok 19. mája pripojila k celosvetovým aktivitám zameraným na boj proti zelenému zákalu, ktorý je druhou najčastejšou  príčinou slepoty na svete a predstavuje nielen veľký medicínsky, ale aj sociálny problém. V odbornej terminológii sa zelený zákal nazýva glaukóm a patrí medzi vážne a zrak ohrozujúce ochorenia.

V súvislosti so Slovenským dňom glaukómu zrealizovala Očná klinika Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice meranie vnútroočného tlaku pre širokú verejnosť. Pri zistení vyšších hodnôt vnútroočného tlaku, ktorý je rizikovým faktorom pre vznik glaukómu, boli pacienti doporučení na kompletné očné  vyšetrenie.

Ako konštatovala zástupkyňa prednostu kliniky MUDr. Monika Moravská, cieľom tejto akcie bolo  zvýšiť   povedomie a informovanosť  ľudí o zelenom zákale, ktorý predstavuje chronické ochorenie vyžadujúce si celoživotnú liečbu a starostlivosť oftalmológa.

„U pacientov s podozrením na glaukóm je nutné okrem sledovania vnútroočného tlaku vyšetriť zrakový nerv a zorné pole pomocou perimetrického vyšetrenia. Jedinou stratégiou ako predísť následkom, ktoré zelený zákal spôsobuje, je včasná prevencia, odhalenie ochorenia a včasná liečba,“ zdôraznila MUDr. Monika Moravská.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001