COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 6. mája 2021. Sviatok má Hermína zajtra má sviatok Monika .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Kolektív Združenej tkanivovej banky získal Cenu mesta Košice
Kolektív Združenej tkanivovej banky získal Cenu mesta Košice Formátovať pre tlač

06 máj 2008    

V stredu 7. mája 2008 sa uskutočnil pred Štátnym divadlom Košice slávnostný ceremoniál pamätného dňa Košíc spojený s odovzdávaním Cien mesta Košice. Medzi ocenenými kolektívmi bol aj kolektív Združenej tkanivovej banky Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice a Lekárskej fakulty UPJŠ, ktorý získal ocenenie za priekopnícku činnosť v oblasti výskumu, vývoja a klinickej aplikácie metódy autológnej bunkovej terapie a prípravy i aplikácie tkanivových transplantátov. Združená tkanivová banka totiž výraznou mierou prispela k výskumu bunkovej podstaty regenerácie tkanív.

Image

Primátor František Knapík odovzdáva Cenu mesta Košice prednostovi Združenej  tkanivovej banky Jánovi Rosochovi

Pokrokový trend aplikácie metód bunkovej terapie je založený na použití kmeňových buniek izolovaných z kostnej drene pacienta spolu s tkanivovými transplantátmi pripravenými z tiel darcov tkanív. Táto hypermoderná liečba bola v posledných rokoch testovaná v laboratóriách pracoviska a následne úspešne aplikovaná do klinickej praxe. Výsledky zo štúdií potvrdili, že kmeňové bunky izolované z tela pacienta majú obrovský potenciál pri liečbe vážnych poškodení tkanív a orgánov.

Klinické programy s použitím bunkovej terapie sú v súčasnosti realizované na Klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva, Klinike stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie a svoj veľký rozvoj zaznamenali na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice. Liečebné úspechy boli dosiahnuté aj vďaka kvalitnej klinickej realizácii. Fakultná nemocnica Louisa Pasteura Košice a Lekárska fakulta UPJŠ Košice sa týmto stali európskymi priekopníkmi v inovačnej personalizovanej medicíne.

Image

Image

Image

(Autor fotografií: Dionýz Kiss)

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 12 máj 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001