COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Darujte nám 2% z Vašich daní - OBČIANSKE ZDRUŽENIE "SOS LEUKÉMIA"
Darujte nám 2% z Vašich daní - OBČIANSKE ZDRUŽENIE "SOS LEUKÉMIA" Formátovať pre tlač

09 apríl 2008    

      Predstavujeme Vám právnické osoby pôsobiace vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice, ktoré sa môžu uchádzať o 2 percentá z Vašich daní: Občianske združenie "SOS Leukémia" založili pracovníci Kliniky hematológie a onkohematológie FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ Košice. Jeho cieľom je:

- prispievať k skvalitneniu liečby pacientov s hematologickými a onkohematologickými ochoreniami zaobstarávaním potrebných lekárskych prístrojov
- prispievať k spríjemneniu pobytu pacientov na klinike počas neraz časovo i psychicky veľmi náročnej hospitalizácie zaobstáravaním vybavenia a zariadenia pre zväčšovaniu komfortu, rozptýlenie a relaxáciu
- organizovať zdravotné a rekreačné pobyty pre hematologických a onkohematologických pacientov Kliniky hematológie a onkohematológie FNsP v Košiciach
- šíriť osvetu v problematike hematologických ochorení

      Aj vy poznáte niekoho, kto sa nečakane, zo dňa na deň ocitol v objatí smrteľnej choroby? Niekoho, pre koho zo dňa na deň stratili zmysel kariéra, peniaze, úspech, nové auto… a zostalo len jediné prianie - žiť? Aj zajtra otvoriť oči, pozdraviť slnko a nazbierať sily na ďalší boj? Ak áno, tak potom viete, že je to boj o život. Boj, ktorý je vždy osobnou drámou jednotlivca, boj, ktorého výsledok je ťažko predpovedať. Peklo na zemi... 
      Pracovníci Kliniky hematológie a onkohematológie FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ Košice sú denne svedkami víťazstiev, ale aj krutých prehier. Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou úmrtia na Slovensku. Vysoký podiel na nich majú nádorové ochorenia krvi. Nárast chorobnosti je alarmujúci, vážne hematologické ochorenia postihujú stále mladších ľudí.
      Liečba je drahá, hospitalizácia je často veľmi dlhá, vyčerpávajúca… Osudy hematologických a onkohematologických pacientov nie sú ľahostajné hŕstke nadšencov - pacientov, lekárov a sestier Kliniky hematológie a onkohematológie FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ Košice, z iniciatívy ktorých vzniklo Občianske združenie „SOS Leukémia". Jeho poslaním je zväčšiť šance všetkých chorých zvíťaziť v ich ťažkom zápase.

             V minulosti získané prostriedky z 2 percent z daní boli použité napríklad na nákup diagnostík a infúznych stojanov, počítačového vybavenia a ďalších pomôcok, ktoré uľahčili prácu lekárom a prispeli ku skvalitneniu diagnostiky a liečby pacientov. A v neposlednom rade spríjemnili pacientom samotným dlhé týždne pobytu na Klinike hematológie a onkohematológie.

      Občianske združenie „SOS Leukémia“ chce i naďalej pomáhať skvalitňovať liečbu pacientov Kliniky hematológie a onkohematológie. Stále zostáva jeho prioritou získavanie finančných prostriedkov na nákup lekárskych prístrojov a zariadenia. Dovoľujeme si preto požiadať Vás o jeho finančnú podporu. Pomôžte nám pomáhať!

ÚDAJE POTREBNÉ PRE POSKYTNUTIE 2 PERCENT Z DANÍ ALEBO INÉHO SPONZORSKÉHO PRÍSPEVKU:

Pracovisko: Klinika hematológie a onkohematológie FN L. Pasteura Košice
Názov: Občianske združenie „SOS Leukémia“
Právna forma: občianske združenie
IČO: 35548851
ADRESA: Trieda SNP č. 1, Košice, 04011
BANKA: Poštová banka, a.s.
KÓD: 6500
ČÍSLO ÚČTU: 20222575

ĎAKUJEME!

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 09 apríl 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001