COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Traumatológovia ošetrovali pacientov po lyžiarskych zjazdovkách
Traumatológovia ošetrovali pacientov po lyžiarskych zjazdovkách Formátovať pre tlač

04 február 2008    

Vďaka peknému počasiu mali na sklonku minulého týždňa traumatológovia Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice o čosi viac práce, než inokedy. Zamestnávali ich totiž aj úrazy po páde na zjazdovkách.

Na Klinike úrazovej chirurgie ošetrili v nedeľu 3. februára devätnásťročnú lyžiarku, ktorú do nemocnice previezli vrtuľníkom. Podozrenie na vážnejšie zranenie chrbtice sa našťastie nepotvrdilo, mladá žena utrpela len podvrtnutie krčnej chrbtice a hospitalizovaná bola kvôli pozorovaniu. Ťažšie zranenia utrpeli mladý snowboardista a staršia lyžiarka, ktorých ošetrili v traumatologickej ambulancii na Triede SNP.

„Pätnásťročný pacient utrpel zlomeninu predlaktia a naprávať ho bolo potrebné v celkovej anestézii, pričom bol následne hospitalizovaný. Šesťdesiatročná lyžiarka s dvojnásobnou zlomeninou členka hospitalizáciu odmietla, zranenie však bude pravdepodobne vyžadovať v budúcnosti operačné riešenie,“ konštatoval MUDr. Zoltán Sidor, ktorý zranených ošetroval.

Ako poznamenal, vzhľadom na školské prázdniny očakávali traumatológovia počas minulého týždňa viac úrazov na lyžiarskych svahoch, situácia však nebola zvlášť hektická. Minulý piatok napríklad ošetrili na traumatologickej ambulancii jediného zraneného lyžiara -  bol ním 10-ročný chlapec, ktorý si zlomil predkolenie.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001