COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 8. mája 2021. Sviatok má Ingrida zajtra má sviatok Roland .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Nadštandard už aj na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike
Nadštandard už aj na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike Formátovať pre tlač

26 apríl 2007    

Slávnostné otvorenie komplexu nadštandardných izieb sa dnes uskutočnilo na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike FN L. Pasteura Košice. Súčasťou  komplexu sú dve veľké jednolôžkové nadštandardné izby s vlastným sociálnym zariadením, tri menšie jednolôžkové izby s vlastnou sprchou a spoločným WC a jedna trojposteľová izba. Rekonštrukcia tohto komplexu vyšla na bezmála 540-tisíc korún (stavebné práce 407-tisíc Sk, nábytok 130-tisíc). Okrem rekonštrukcie izieb a nového vybavenia obnášala i vyliatie nových podláh a oddelenie komplexu s nadštandardnými izbami od ostatnej lôžkovej časti.

Image

 Riaditeľ FNLP MUDr. Jaroslav Šajty pri slávnostnom strihaní pásky (Foto: Dionýz Kiss)

Spomínané dve veľké izby sú vybavené samostatným komfortným a estetickým sociálnym zariadením, vkusným moderným nábytkom, televízorom a vertikálnymi žalúziami a ubytovanie v nich vyjde na 700 Sk za noc. Ubytovanie na menších izbách stojí rodičku 300 korún a na trojlôžkovej izbe je cena za noc 100 Sk. Všetky pacientky ubytované na niektorej z nadštandarných izieb majú k dispozícii chladničku, mikrovlnku a rýchlovarné kanvice, ktoré sú situované v spoločných priestoroch.

Izby sa začali nedávno používať a je o ne obrovský záujem – ukazuje sa, že budúce mamičky si komfort priplatia, preto je obsadenosť týchto izieb stopercentná. V blízkej budúcnosti budú môcť stráviť noc v týchto izbách s rodičkami aj ich partneri, preto sú nadštandardné izby vybavené rozťahovacou sedačkou. V krátkom čase bude tiež vyriešená možnosť pripojenia na internet.

Image

Prednosta Doc. MUDr. Vladimír Kraus, CSc. s novinármi pri slávnostnom otvorení nadštandardných izieb

I. Gynekologicko-pôrodnícka klinika je jedným z ôsmich pracovísk FN L. Pasteura Košice, ktoré už zriadili nadštandardné izby v snahe vyjsť v ústrety náročnejším klientom. Ako prvé prišlo s touto myšlienkou Očné oddelenie v roku 2001, ďalšími sú Urologické oddelenie, I. Interná klinika, Klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie, Klinika úrazovej chirurgie, IV. Interná klinika a II. Gynekologicko-pôrodnícka klinika.

Čiastočný nadštandard ponúkajú dve izby na Klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie a Klinika hematológie a onkohematológie

Za nadštandardné považujeme jedno alebo dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením a moderným vybavením. Cena za ubytovanie v nadštandardnej izbe sa pohybuje od 200 do 700 Sk, v závislosti na ich vybavení. V najbližšom čase (v priebehu niekoľkých týždňov) budú uvedené vo FN L. Pateura Košice do prevádzky aj ďalšie nadštandardné izby - na I. Chirurgickej klinike, Klinike pneumológie a ftizeológie a na Neurologickom oddelení.

Image

Komfort jednej z nadštadardných izieb na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike krátko po ich uvedení do prevádzky využila aj 22-ročná Ukrajinka Sandra Boldižar s dcérkou Rebekou. Mladá mamička získala pred dvoma rokmi titul druhej vicemiss na súťaži Miss Nation, ktorá sa konala v Brazílii.

Image


 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2007 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001