COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow V Košiciach diskutovali transplantológovia
V Košiciach diskutovali transplantológovia Formátovať pre tlač

18 apríl 2007    

O problematike transplantácií a cieľoch 2. workshopu transplantačných koordinátorov ETCO, ktorý sa uskutočnil v dňoch 18.-21. apríla 2007 na Jahodnej pri Košiciach, informovali novinárov na tlačovej konferencii konanej v stredu 18. apríla vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice štyria odborníci z tejto oblasti - MUDr. Ľuboslav Beňa, MUDr. Róbert Roland , MUDr. Daniel Kuba, PhD. a MUDr. Jozef Valky. (Foto: Dionýz Kiss).

 Image

 

2. celoslovenský workshop transplantačných koordinátorov ETCO organizovala Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice v spolupráci v spolupráci s Európskou organizáciou transplantačných koordinátorov, Slovenskou lekárskou spoločnosťou, Slovenskou transplantologickou spoločnosťou, Sekciou transplantačných koordinátorov, Slovenskou spoločnosťou pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu a Lekárskou fakultou Univerzity P. J. Šafárika Košice. Akcia sa uskutočnila pod záštitou ministra zdravotníctva Slovenskej republiky Ivana Valentoviča a jej mottom boli slová "BEZ DARCOV NIET TRANSPLANTÁCIÍ". Odborníci z oblasti transplantológie stretnutí hovorili o minulosti, prítomnosti a budúcnosti transplantácií, o ich ekonomických a legislatívnych aspektoch, o detekcii potenciálnych darcov, o ich manažmente a ďalších témach, ktoré s problematikou transplantológie súvisia.

1. celoslovenský workshop transplantačných koordinátorov sa uskutočnil na jar roku 2005 s podporou Európskej organizácie transplantačných koordinátorov (ETCO) a svojou hlavnou myšlienkou sprostredkovať v komplexnej forme informácie týkajúce sa darcovského procesu tým, ktorí sú v celom procese kľúčoví, sa stretol s mimoriadnym záujmom v zahraničí. Založená bola na ňom Sekcia transplantačných koordinátorov Slovenskej transplantologickej spoločnosti, ktorá predstavuje odbornú komunikačnú platformu pre zainteresovaných odborníkov.  1. celoslovenského workshopu transplantačných koordinátorov sa zúčastnili zástupcovia takmer všetkých oddelení intenzívnej medicíny lôžkových zdravotníckych zariadení SR a niekoľko mesiacov po jeho uskutočnení bol na Slovensku zaznamenaný 84%-ný nárast počtu darcov a 100%-ný nárast počtu transplantácií. Tento efekt bol však iba krátkodobý, preto sa výbor ETCO rozhodol podporiť aj 2. ročník workshopu.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 23 apríl 2007 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001