COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 9. mája 2021. Sviatok má Roland zajtra má sviatok Victória .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Nadštandardné izby na oddelení šestonedelia II. Gyn.-pôr. kliniky
Nadštandardné izby na oddelení šestonedelia II. Gyn.-pôr. kliniky Formátovať pre tlač

13 december 2006    

Začiatkom decembra boli uvedené do prevádzky dve nové nadštandardné izby na oddelení šestonedelia II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN L. Pasteura na Rastislavovej ulici 43. Jedna je chlapčenská a druhá dievčenská, preto sú ladené do modrej a do broskyňovej farby. Obe sú vybavené komfortným hygienickým zriadením, vkusným nábytkom, polohovateľnou posteľou, detskou postieľkou a nezabudlo sa ani na také veci, akými sú elektrická odsávačka mlieka či digitálna váha pre dieťatko. Na oboch izbách je tiež rozkladacie lôžko, na ktorom môže stráviť noc partner čerstvej mamičky, alebo iná osoba, ktorá je jej blízka. Táto možnosť je novinkou, ale ukazuje sa, že o ňu bude záujem, pretože prítomnosť otecka má na ženu s dieťatkom veľký psychologický účinok.

Image

Vybudovanie dvoch nadštandardných izieb na oddelení šestonedelia umožnili príjmy z dvoch nadštandardných izieb otvorených vlani na pooperačnom oddelení II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky. Obsadenosť týchto izieb je až 90-percentná a  taktiež záujem o novootvorené nadštandardné izby na oddelení šestonedelia je veľký, k čomu prispieva aj získanie titulu Baby Friendly Hospital. Ukazuje sa, že mamičky si radi priplatia za komfort, navyše 700 Sk za noc je veľmi prijateľná cena. Všetky takto získané prostriedky sa investujú do ďalšieho rozvoja kliniky. 

II. Gynekologicko-pôrodnícka klinika je jedným zo siedmych pracovísk FN L. Pasteura, ktoré už zriadili nadštandardné izby. Takéto izby sa postupne budujú v snahe vyjsť v ústrety náročnejším klientom na rôznych pracoviskách. Ako prvé prišlo s touto myšlienkou Očné oddelenie FN L. Pasteura (zhruba pred desiatimi rokmi), ďalšími sú Urologické oddelenie, I. Interná klinika, Klinika plastickej a rekonštrukčnej chirurgie, Klinika úrazovej chirurgie, IV. Interná klinika a II. Gynekologicko-pôrodnícka klinika. Čiastočný nadštandard ponúkajú dve izby na Klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie FN L. Pasteura a nadštandardné izby v najbližšom čase uvedie do prevádzky aj II. Chirurgická klinika.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 december 2006 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001