COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 20. apríla 2021. Sviatok má Marcel zajtra má sviatok Ervín .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
COVID-19 zhoršil duševné zdravie mnohým ľuďom

12 október 2020   web - Tlačové správy  

10. október každoročne patrí Svetovému dňu duševného zdravia.  Plnohodnotné zdravie a kvalitu života nie je možné dosiahnuť bez duševného zdravia. Tento rok je Svetový deň duševného zdravia o to špecifickejší, že svet pohltila pandémia COVID-19 a jej dôsledky majú bezprostredný vplyv aj na duševné zdravie celej spoločnosti.  

  Image 

Duševné zdravie stále patrí medzi podceňované a zanedbávané oblasti. Plnohodnotné zdravie a kvalitu života ale nie je možné dosiahnuť bez duševného zdravia. Svetový deň duševného zdravia, ktorý od roku 1991 každoročne pripadá na 10. októbra, je preto ideálnou pripomienkou významu duševného zdravia v kontexte celkového zdravia jedinca. 

Dôsledky sociálnej izolácie, straty zamestnania, rôzne formy obáv a prežívania strachu či úzkosti sa týkajú veľkej skupiny obyvateľstva. „Za ostatných 8 mesiacov sme svedkami prudkého nárastu úzkostných, stresom podmienených porúch. Mnoho dlhoročne stabilizovaných pacientov sa v priebehu pandémie významne zhoršilo. Na obdobnú situáciu sme ako odbor neboli náležite pripravení. Chýba nám základná zručnosť pri využívaní služieb telemedicíny, ktorá ale v starostlivosti o duševne chorých pacientov nie je všeliekom," uviedol prednosta I. psychiatrickej kliniky UNLP Košice, MUDr. Jozef Dragašek, PhD. MHA.  Dodal, že starostlivosť oň neznamená len zabezpečovanie krátkodobej či dlhodobej starostlivosti o ľudí s duševnými poruchami, ale predstavuje aj realizáciu preventívnych programov.  

Podpora duševného zdravia môže byť aj úplne jednoduchá a nenápadná. Snažme sa vo svojom okolí znižovať predsudky spájané s duševnými ochoreniami, hľadajme spôsoby, ako znížiť stres, buďme primerane aktívni, pomáhajme ľuďom vo svojom okolí zvládať prekážky každodenného života a v prípade potreby im pomôžme vyhľadať odbornú pomoc.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 23 november 2020 )   Čítať viac...  
Košické nemocnice sa spájajú. Chceme sa postarať o všetkých pacientov.

07 október 2020   web - Tlačové správy  

Situácia v košickom kraji okolo ochorenia COVID-19 sa zhoršuje. Univerzitná  nemocnica 
L. Pasteura v Košiciach preto iniciovala stretnutie zástupcov všetkých košických nemocníc.  „Chceme, aby sme spolu dokázali poskytovať bezpečnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých pacientov z nášho mesta a kraja,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice Vladimír Grešš.
 

Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo na pôde UNLP Košice, sa diskutovalo o aktuálnej situácii v jednotlivých zariadeniach, ako aj o formách spolupráce. Vladimír Grešš zdôraznil potrebu spoločnej komunikácie nemocníc vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu: „UNLP Košice je koncovou nemocnicou pre celý región, chceme preto zabezpečiť plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov nie len s ochorením COVID- 19, ale aj pre ostatných. Preto chceme zriadiť horúcu linku medzi všetkými košickými nemocnicami, aby sme si vedeli navzájom pomáhať.“

Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia Detskej fakultnej nemocnice, Východoslovenského onkologického ústavu, Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, Nemocnice Agel Košice-Šaca, aj Nemocnice sv. Michala - pracoviska v Košiciach. Zástupcovia nemocníc sa zhodli na  potrebe nájsť karanténne miesto pre suspektných (podozrivých) zamestnancov nemocníc, kde by čakali na výsledky testov, izolovaní od svojich rodín.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 23 november 2020 )   Čítať viac...  
Plánované operácie a hospitalizácie sú pozastavené

05 október 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

  Image 

„Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu dočasne pozastavujeme všetky plánované operačné výkony a hospitalizácie, až do odvolania. Ambulantná starostlivosť o pacientov bude naďalej zabezpečená," informoval MUDr. Martin Paulo, výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

Aktuálne je hospitalizovaných 16 pacientov nakazených vírusom COVID-19

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 07 október 2020 )   Čítať viac...  
Aktualizovaný zákaz návštev

02 október 2020   web - Pozvánky - Oznamy  
Pridal: Administrator    
Naposledy zmenené ( 08 október 2020 )    
V UNLP zatiaľ mierny nárast pozitívnych pacientov

02 október 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

V UNLP Košice počet pozitívnych pacientov oproti minulému týždňu len mierne stúpol. Najvyšší počet, a to 17 hospitalizovaných pacientov, nakazených koronavírusom, bol vo štvrtok ( 1.10.).

K dnešnému dňu (2.10.) je v UNLP Košice aktuálne hospitalizovaných spolu 15 pacientov

Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny je izolovaných 12 pozitívnych pacientov, z nich 5 mužov a 7 žien. Stav dvoch pacientov je vážny. Najstarší pacient má 98 rokov a najmladší je 20-ročný.
Ďalší traja pacienti sú hospitalizovaní na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Dvaja pacienti sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a zdravotný stav tretieho si vyžaduje dýchanie cez kyslíkovú masku.

Pridal: Administrator    
Naposledy zmenené ( 03 október 2020 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 169 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001