Dnes je utorok 7. júla 2020. Sviatok má Oliver zajtra má sviatok Ivan .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Nový sterilizačný prístroj STERAD 200 na Oddelení centrálnej sterilizácie

09 máj 2007   web - Tlačové správy  

Začiatkom tohoto roku sa Oddelenie centrálnej sterilizácie v prevádzke na Triede SNP zakúpil jeden z najmodernejších sterilizačných prístrojov STERRAD 200 (na snímke), ktorý patrí k  technológii tretej generácie. Kvalitná sterilizačná technika je prínosom  najmä pre pracoviská chirurgických odborov. Umožňuje totiž rýchly obrat  termolabilného a finančne náročného materiálu, čím sa zvyšuje jeho využiteľnosť a šetrenie špeciálnej zdravotníckej pomôcky z ekonomického hľadiska.

Image

Foto: Dionýz Kiss.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 21 máj 2007 )   Čítať viac...  
Nadštandard už aj na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike

26 apríl 2007   web - Udialo sa...  

Slávnostné otvorenie komplexu nadštandardných izieb sa dnes uskutočnilo na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike FN L. Pasteura Košice. Súčasťou  komplexu sú dve veľké jednolôžkové nadštandardné izby s vlastným sociálnym zariadením, tri menšie jednolôžkové izby s vlastnou sprchou a spoločným WC a jedna trojposteľová izba. Rekonštrukcia tohto komplexu vyšla na bezmála 540-tisíc korún (stavebné práce 407-tisíc Sk, nábytok 130-tisíc). Okrem rekonštrukcie izieb a nového vybavenia obnášala i vyliatie nových podláh a oddelenie komplexu s nadštandardnými izbami od ostatnej lôžkovej časti.

Image

 Riaditeľ FNLP MUDr. Jaroslav Šajty pri slávnostnom strihaní pásky (Foto: Dionýz Kiss)

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2007 )   Čítať viac...  
Pracovníci KUCH replantovali prst 2,5-ročnému dieťaťu

24 apríl 2007   web - Tlačové správy  

V pondelok vo večerných hodinách priviezli na Kliniku úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice 2,5-ročného chlapca z okolia Rožňavy so sečným poranením prsta, ktoré mu spôsobil súrodenec. Išlo o takmer úplnú amputáciu prostredníka, na ktorom boli porušené kosti, šľachy, cievy i nerv, v dôsledku čoho nebola zabezpečená výživa prsta.  Replantačná operácia trvala bezmála štyri hodiny a dvaapolročný chlapec bol najmladším pacientom, ktorý vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice postúpil takýto výkon - ročne sa ich vo FNLP uskutoční celkovo 15 až 20.  Najčastejšou príčinou stratových poranení sú pritom pracovné alebo domáce úrazy, hlavne u mužov, ktorí vykonávajú lesnícke alebo stolárske práce. U detí sú mimoriadne zriedkavé.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 apríl 2007 )   Čítať viac...  
V Košiciach diskutovali transplantológovia

18 apríl 2007   web - Udialo sa...  

O problematike transplantácií a cieľoch 2. workshopu transplantačných koordinátorov ETCO, ktorý sa uskutočnil v dňoch 18.-21. apríla 2007 na Jahodnej pri Košiciach, informovali novinárov na tlačovej konferencii konanej v stredu 18. apríla vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice štyria odborníci z tejto oblasti - MUDr. Ľuboslav Beňa, MUDr. Róbert Roland , MUDr. Daniel Kuba, PhD. a MUDr. Jozef Valky. (Foto: Dionýz Kiss).

 Image

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 23 apríl 2007 )   Čítať viac...  
Stretli sa anestéziológovia a ich pacienti

17 apríl 2007   web - Udialo sa...  

V piatok 13. sa stretli marca sa vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice stretli pracovníci I. Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny so svojimi pacientmi. Pozvanie na neformálne posedenie prijala desiatka ľudí, ktorí prežili závažné ochorenie alebo zranenie a strávili celé týždne v bezvedomí či umelom spánku.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 17 apríl 2007 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 253 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001