Dnes je sobota 30. mája 2020. Sviatok má Ferdinand zajtra má sviatok Petronela/Petrana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Zrušenie plánovanej transplantácie obličky kvôli narušeniu orgánu pri transporte

07 december 2007   web - Tlačové správy  

      Pri prevoze obličky pripravenej na transplantáciu z martinskej nemocnice do FN L. Pasteura Košice došlo dnes v skorých ranných hodinách v dôsledku havárie vozidla k narušeniu sterility transportného boxu s orgánom. Z toho dôvodu sa transplantácia plánovaná na predpoludnie nemohla uskutočniť a 55-ročná pacientka bola z nemocnice prepustená. Jej zdravie však nie je bezprostredne ohrozené - pacientka bude naďalej chodiť na dialýzu a čakať, kým sa nájde ďalší vhodný orgán na transplantáciu. 

      Podobná situácia, teda poškodenie orgánu určeného na transplantáciu pri jeho transporte, nikdy v minulosti nenastala. Sporadicky sa ale stane, že sa plánovaná transplantácia neuskutoční v dôsledku medicínskej kontraindikácie.

      Vo FN L. Pasteura Košice sa uskutočňujú odbery orgánov a transplantácie už 20 rokov. V tomto roku sme zrealizovali dosiaľ 29 odberov a 74 transplantácií obličiek, čo je najviac v histórii nášho Transplantačného centra, ktoré má na konte už bezmála 500 transplantovaných obličiek.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )    
Medzi malých pacientov oddelenia detskej psychiatrie zavítal Mikuláš

06 december 2007   web - Tlačové správy  

Dnes predpoludním sa uskutočnila v priestoroch oddelenia detskej psychiatrie II. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice na Rastislavovej 43 Mikulášska oslava. Medzi deti zavítal živý Mikuláš a rozdal im balíčky so sladkosťami, ktoré pre ne pripravilo vedenie FN L. Pasteura Košice a Miestny úrad MČ Košice-Juh. Malí pacienti sa Mikulášovi i zástupcom vedenia nemocnice a mestskej časti za kopec sladkých dobrôt a pekné hračky vďačili kultúrnym programom, ktorý si sami pripravili.

Image

Autor fotografií: Gabriel Balog

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )   Čítať viac...  
Prebehli 5. Mikulášske dni alergie

03 december 2007   web - Tlačové správy  

Predovšetkým vplyvu antibiotík a probiotík na ľudský organizmus boli venované Piate Mikulášske dni alergie, ktoré prebehli v závere novembra v Južane na Smetanovej ulici. Zorganizovala ich Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice v spolupráci so Spolkom lekárov v Košiciach. Už tradične bol prvý deň venovaný krajskému semináru klinických imunológov a alergológov a medziodborovému semináru Spolku lekárov v Košiciach. Druhý deň sa uskutočnila osvetovo-edukačná beseda lekárov s rodičmi detí materských škôlok, ktoré sa zúčastnili kurzov zameraných na prevenciu alergických a recidivujúcich chorôb dýchacích orgánov, ako aj na propagáciu zdravého životného štýlu.

Ako konštatoval MUDr. Norbert Lukán, PhD., imunoalergológ z FN L. Pasteura Košice, frekvencia alergických ochorení z roka a rok rastie, preto ich nemožno podceňovať. Dôležitá je komplexná starostlivosť o pacientov a rizikové skupiny, preto majú podobné osvetovo-edukačné akcie, akými boli 5. Mikulášske dni alergie, svoj význam. Zdôrazňujú totiž význam prevencie, ktorú mnohí v tomto hektickom období podceňujú.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )    
SITA: Lekári z Košíc zachránili baníkovi ruku

15 november 2007   web - Nemocnica v médiách  

Uverejnené 14. novembra 2007 v agentúra SITA:

Úspešná replantácia ruky odtrhnutej v zápästí 37-ročného baníka Petra Bečkeia z Veľkého Krtíša sa podarila lekárom Kliniky úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Ako v rozhovore s novinármi Bečkei uviedol, pred necelými dvoma týždňami utrpel pri oprave reťazového dopravníka pracovný úraz, pri ktorom mu odtrhlo v zápästí celú dlaň a prsty pravej ruky.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 15 november 2007 )   Čítať viac...  
Pracovníci Kliniky úrazovej chirurgie prišili pacientovi odtrhnutú ruku

14 november 2007   web - Tlačové správy  

Na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice je hospitalizovaný 37-ročný pacient, u ktorého došlo pred necelými dvoma týždňami k vážnemu pracovnému úrazu. Reťazový dopravník v bani spôsobil úplnú amputáciu pravej hornej končatiny v oblasti zápästia. Ruka bola prakticky odtrhnutá a vážne poškodená. Operačnému tímu sa ju však podarilo zachrániť spojením všetkých životne dôležitých štruktúr – kostí, šliach, nervov a ciev. Niektoré cievy bolo pritom na ruku potrebné preniesť z nohy, pretože tie na ruke boli vážne poškodené. 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 14 november 2007 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 179 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001