Dnes je pondelok 22. júla 2019. Sviatok má Magdaléna zajtra má sviatok Oľga .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Plastickí chirurgovia preniesli prsty pacienta z nohy na ruku

23 február 2007   web - Tlačové správy  

Výrazne skvalitniť život ťažko zdravotne postihnutého pacienta pomôže operácia, ktorú v týchto dňoch postúpil 33-ročný muž pochádzajúci z Košíc-okolia. Muž v dôsledku omrznutia pri roztláčaní auta stratil vlani v zime všetkých desať prstov na rukách – museli mu ich amputovať. Odvtedy mal veľké problémy postarať sa o seba, pretože nedokázal uchopiť do rúk žiadne predmety. Záchranou pre takýchto pacientov sú transplantácie prstov z nôh na ruku, ktoré sa na Klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie FN L. Pasteura Košice vykonávajú už jedenásť rokov.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 13 marec 2007 )   Čítať viac...  
I. chirurgická klinika spustila program bariatrickej chirurgie

19 február 2007   web - Udialo sa...  

V piatok 16. februára 2007 sa uskutočnila vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice tlačová konferencia venovavná téme zriadenia Centra pre chirurgickú liečbu morbídnej obezity na I. chirurgickej klinike. Program 31. januára zahájený prvou laparoskopickou operáciou, pri ktorej bola pacientke aplikovaná adjustovateľná bandáž žalúdka laparoskopickou cestou. Tlačovej konferencie sa zúčastnili MUDr. Richard RAŠI, MPH, námestník riaditeľa FNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť, prof. MUDr. Juraj BOBER, CSc., prednosta I. chirurgickej kliniky FNLP, obezitológ a prezident Ligy proti obezite MUDr. Ivan MAJERČÁK, III. interná klinika FNLP, obezitológ, prezident Ligy proti obezite a MUDr. Andrej VRZGULA, PhD. z I. chirurgickej kliniky FN L. Pasteura Košice. Prostredníctvom projekcie tiež vystúpil prof. MUDr. Martin FRIED, CSc. z Prahy, ktorému patrí svetový primát v aplikácii adjustovateľnej bandáže žalúdka laparoskopickou cestou a ktorý sa zúčastnil na prvých operáciách vo FN L. Pasteura Košice. Súčasne bol novinárom prezentovaný krátky záznam aplikácie bandáže žalúdka.

 Image

Foto: Dionýz Kiss. Prof. Bober popisuje priebeh operácie počas tlačovej konferencie

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 19 február 2007 )   Čítať viac...  
Minister Valentovič slávnostne otvoril Centrum preventívnej a športovej medicíny

05 február 2007   web - Udialo sa...  

V piatok 2. februára 2007 minister zdravotníctva Ivan Valentovič slávnostne otvoril Centrum preventívnej a športovej medicíny Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktoré je prvým pracoviskom svojho druhu na Slovensku. Pásku prestrihol spolu s riaditeľom Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice Jaroslavom Šajtym a potom si so záujmom prezrel čerstvo zrekonštruované priestory, pričom veľmi ocenil investíciu do oblasti prevencie a športového lekárstva.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 05 február 2007 )   Čítať viac...  
Britská veľvyslankyňa otvorila galériu „Cesta životom“

30 január 2007   web - Udialo sa...  

Za účasti Jej Excelencie pani Judith Macgregor vo štvrtok 25. januára 2007 slávnostne otvorili vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice galériu prác pacientov I. Psychiatrickej kliniky (pracovisko na Triede SNP 1). Prestrihnutie pásky bolo zhodou okolností poslednou oficiálnou aktivitou Judith Macgregor vo funkcii britskej veľvyslankyne na Slovensku, ktorá prevzala záštitu nad otvorením zaujímavej galérie prezentujúcej práce pacientov.

Image

Foto: Dionýz Kiss. Jej Excelencia Judith Macgregor (vľavo) a predn. I. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura MUDr. Eva Pálová, PhD. si prezerajú obrazy pacientov

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 01 február 2007 )   Čítať viac...  
Hostia sa na 1. reprezentačnom plese FN L. Pasteura skvelo bavili

22 január 2007   web - Udialo sa...  

O tom, že vedia nielen ťažko pracovať, ale sa i zabávať, presvedčili zdravotníci na 1. reprezentačnom plese Fakultnej nemocnice L. Pasteura. Piatková noc v Dome umenia totiž patrila predovšetkým hudbe, tancu a spoločenským diskusiám, aj keď ani o odborné debaty núdza nebola. Pozvanie na ples prijali aj predseda Národnej rady SR Pavol Paška, minister zdravotníctva Ivan Valentovič, minister vnútra Robert Kaliňák a minister zahraničných vecí Ján Kubiš s partnerkami, nechýbal ani predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa či exprezident Rudolf Schuster.

Image

          Minister zdravotníctva I. Valentovič s manželkou, za ním riaditeľ FNLP Jaroslav Šajty

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 01 február 2007 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 220 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001