Dnes je štvrtok 27. februára 2020. Sviatok má Alexander zajtra má sviatok Zlatica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Informácia postupe pracovníkov FNLP v súvislosti s nehodou slovenského autobusu v Chorvátsku

08 september 2008   web - Tlačové správy  

      Klinika úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice sa začala v nedeľu pripravovať na možný príjem zranených po zachytení správ o havárii slovenského autobusu v Chorvátsku v médiách a možnom prevoze zranených do Košíc. V popoludňajších hodinách boli jej pracovníci informovaní ministrom zdravotníctva Richardom Rašim o skutočnosti, že vládnym špeciálom by mali byť vo večerných hodinách privezení do Košíc aj všetci transportu schopní, medziiným viacerí ľahšie zranení účastníci nehody. Očakával sa prílet minimálne desiatich zranených a tiež väčšieho počtu osôb, ktoré by mohli potrebovať rôzne vyšetrenia.
      Pracovníci klinika úrazovej chirurgie postupovali v súlade s traumatologickým plánom pre mimoriadne situácie. Pripravovali sa operačné sály i oddelenia na príjem pacientov, posilnil sa personál – tak lekári, sestry ako ošetrovatelia a v pohotovosti boli ďalší traumatológovia a chirurgovia pripravení prísť v prípade potreby urýchlene do nemocnice. Posilnil sa aj počet neurológov, internistov a röntgenológov v službe a nemocnica tiež zmobilizovala dvoch klinických psychológov, ktorí čakali na prílet vládneho špeciálu s účastníkmi dopravnej nehody na košickom letisku. K dispozícii sme mali aj prekladateľku z chorvátskeho jazyka pre prípad, že by bolo potrebné preložiť do slovenčiny nejaké výrazy z lekárskych správ vystavených v Chorvátsku. 
      Sanitka s prvými dvoma zranenými zastavila pred urgentným príjmom v nedeľu o 21.15 hod. V priebehu nasledujúcej hodiny a pol bolo do nemocnice privezených celkovo 19 osôb, väčšinou žien. Z nich jedenásť bolo v Chorvátsku ošetrených kvôli prevažne drobným zraneniam, ďalších osem nejavilo žiadne známky poranení, avšak prišli na vyšetrenia kvôli možným skrytým zraneniam. Do dvoch hodín od prijatia prvých pacientov boli všetci devätnásti vyšetrení a v prípade potreby aj ošetrení. Prevažná väčšina z nich mohla potom odísť domov, len dve z pacientiek museli byť hospitalizované.
     Jednou z nich bola žena so zraneným ramenom, ktorá podľa všetkého postúpi v najbližších dňoch na klinike úrazovej chirurgie operáciu. Druhá utrpela pri dopravnej nehode otras mozgu a lekári mali podozrenie na zranenie krčnej chrbtice, preto bola prijatá na pozorovanie. Obe ženy sú mimo bezprostredného ohrozenia života a ich zdravotný stav je stabilizovaný. 
      Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice je pripravená na príjem ďalších zranených účastníkov dopravnej nehody, ktorí by mohli byť prevezení z chorvátskych nemocníc na Slovensko už v najbližších dňoch po tom, čo lekári zvážia, že sú schopní transportu.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 september 2008 )    
Minister zdravotníctva navštívil Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice

22 júl 2008   web - Tlačové správy  

Minulý piatok uskutočnil minister zdravotníctva Richard Raši svoju prvú pracovnú návštevu vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice. Na stretnutí s vedením nemocnice sa hovorilo okrem iného o ekonomických ukazovateľoch a o plánovanom prebratí zdravotných výkonov i zamestnancov Leteckej vojenskej nemocnice. Minister tiež využil príležitosť a zavítal medzi bývalých kolegov z Kliniky úrazovej chirurgie, pričom si so záujmom pozrel novú jednotku intenzívnej starostlivosti i budúcu nadštandardnú izbu, na rekonštrukcii ktorej sa v týchto dňoch pracuje.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 22 júl 2008 )   Čítať viac...  
Pacientka alergická na kovy dostala špeciálny typ endoprotézy

21 júl 2008   web - Tlačové správy  

      Na Klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice uskutočnili v piatok 18. júla operáciu kolenného kĺbu, pri ktorej bola použitá špeciálna endoprotéza. Pacientke, ktorá trpí alergiu na kovy, bol implantovaný umelý kĺb Multigen Plus vyrobený z keramického materiálu a titánu s polyetylénovou vložkou.
      „Táto endoprotéza nevyvoláva alergické prejavy a reakcie. Operácia prebehla štandardne a pacientka je momentálne už vo fáze postoperačnej rehabilitácie,“ konštatoval tri dni po operácii zástupca prednostu kliniky ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva MUDr. Gabriel Varga.
      Ako vysvetlil, bežne používané endoprotézy sú zhotovené zo zliatiny obsahujúcej rôzne kovy (chróm, molybdén, nikel a pod.) a nemožno ich použiť u pacienta, ktorý je na ne alergický. V tomto prípade trpela pacientka ťažkou reumatickou artritídou a mala aj polyvalentnú alergiu, vrátane alergie na chróm a nikel. Preto jej poisťovňa schválila použitie špeciálnej endoprotézy. Podľa údajov výrobcu a dodávateľa bol takýto umelý kolenný kĺb použitý vôbec po prvý krát na Slovensku. Pacienta z rovnako zdôvodnenou indikáciou operovali touto endoprotézou dosiaľ len v Nemecku.
 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
Tenisový turnaj fakultnej nemocnice si nenechal ujsť ani minister zdravotníctva

16 júl 2008   web - Udialo sa...  

      V sobotu 21. júna sa uskutočnil na tenisových kurtoch v Malej Ide – Pánskom lese 2. tenisový turnaj Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktorý organizovali doktor Ladislav Rosocha a správca nemocnice Mikuláš Atanasov, obaja vášniví tenisti. Spolu s nimi si zmerali sily štyri desiatky ďalších hráčov. Väčšina z nich boli zamestnanci, no možnosť zmerať si sily využili aj niektorí sponzori turnaja a iní priaznivci fakultnej nemocnice.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 16 júl 2008 )   Čítať viac...  
KORZÁR: Infekcií v lete pribúda

16 júl 2008   web - Nemocnica v médiách  

NEBEZPEČNÉ SÚ ČREVNÉ NÁKAZY, NO AJ KÚPANIE

Počet pacientov s infekčnými ochorenia sa v lete zvyšuje o dvesto percent. Odborníci varujú pred nástrahami, ktoré na ľudí v tomto období číhajú.

      KOŠICE. O dvesto percent stúpa počas leta počet ošetrených pacientov na Klinike pre infekčné choroby vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice. Počas roka lekári ošetria takmer 1 200 pacientov, z toho v letnom období viac ako štyristo.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 16 júl 2008 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 190 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001