Dnes je pondelok 22. júla 2019. Sviatok má Magdaléna zajtra má sviatok Oľga .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Informácia o prevoze ďalších piatich pacientiek po dopravnej nehode z Chorvátska

10 september 2008   web - Tlačové správy  

      V priebehu utorňajšej noci sme očakávali príchod dvoch sanitiek so štyrmi pacientkami z Chorvátska. Prvá dorazila do nemocnice o 21.45, ďalšia prišla krátko po nej. Štyri ženy vo veku 54-64 rokov boli okamžite vyšetrené pracovníkmi Kliniky úrazovej chirurgie a následne hospitalizované. Posledná bola prijatá na oddelenie okolo pol dvanástej v noci.
     Na Klinike úrazovej chirurgie čakali ženy ich príbuzní, ktorým sme vzhľadom na okolnosti umožnili kontakt s príbuznými aj v týchto neskorých nočných hodinách. Taktiež s nimi hovorili psychológovia, ktorí im ponúkli v prípade záujmu svoju pomoc. V stredu o 11.15 priviezla sanitka ďalšiu, v poradí piatu pacientku.
      Spomínaných päť žien má stredne ťažké poranenia. Okrem otrasu mozgu utrpeli hlavne rôzne tržné a rezné rany, pomliaždeniny a zlomeniny, napríklad zlomeniny rebier,  panvy či kľúčnej kosti, ktoré im diagnostikovali a ošetrili už chorvátski lekári. U jednej z pacientiek zistili naši traumatológovia aj poranenie chrbtice – zlomeniny hrudných stavcov.
      Všetkých päť žien dostalo v Chorvátsku adekvátnu liečbu a ich zdravotný stav je stabilizovaný. Podľa očakávaní našich lekárov nevyžadovala krátko po prijatí žiadna z nich špeciálny zákrok. V nasledujúcich dňoch pracovníci Kliniky úrazovej chirurgie rozhodnú, či budú potrebné nejaké operácie. Ináč pôjde o takzvanú konzervatívnu liečbu, to znamená ošetrovanie rán, tlmenie bolesti či podávanie antibiotík.
      V stredu popoludní dve pacientky vystúpili na krátkom brífingu s médiami a prednosta kliniky prof. MUDr. Miroslav Kitka, PhD. informoval novinárov o ich zdravotnom stave. Následne poskytli všetky ženy prevezené z Chorvátska médiám rozhovory.

Image

Zotavujúce sa pacientky poskytli novinárom v stredu popoludní rozhovor

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 september 2008 )   Čítať viac...  
Na Kliniku úrazovej chirurgie smerujú sanitky s piatimi pacientkami z Chorvátska

09 september 2008   web - Tlačové správy  

      V utorok 9. septembra medzi 22.00-24.00 hodinou očakávame príchod sanitiek, ktoré do Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice prevezú štyri pacientky z chorvátskych nemocníc. Podľa našich informácií ide o ženy vo veku 54-64 rokov so stredne ťažkými zraneniami, medziiným rôznymi tržnými ranami, pomliaždeninami a zlomeninami.
      Hospitalizované budú na Klinike úrazovej chirurgie, pričom im bude aj v neskorých nočných hodinách umožnený kontakt s príbuznými a krízovým štábom pracovníkov psychologickej a psychosociálnej pomoci. V stredu okolo ôsmej ráno by mala byť do nemocnice privezená ďalšia pacientka s viacerými zlomeninami, ktorá bude taktiež prijatá na Kliniku úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 september 2008 )    
Zdravotný stav zranených žien po nehode v Chorvátsku sa zlepšuje

09 september 2008   web - Tlačové správy  

      Dve pacientky hospitalizované na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice v nedeľu noci po dopravnej nehode v Chorvátsku a postupne zotavujú. Žena so zlomenou ramennou kosťou postúpi pravdepodobne už v stredu plánovaný operačný zákrok, druhá pacientka po otrase mozgu a podvrtnutí krčnej chrbtice by mohla opustiť pracovisko podľa slov lekárov v piatok.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 september 2008 )    
Informácia postupe pracovníkov FNLP v súvislosti s nehodou slovenského autobusu v Chorvátsku

08 september 2008   web - Tlačové správy  

      Klinika úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice sa začala v nedeľu pripravovať na možný príjem zranených po zachytení správ o havárii slovenského autobusu v Chorvátsku v médiách a možnom prevoze zranených do Košíc. V popoludňajších hodinách boli jej pracovníci informovaní ministrom zdravotníctva Richardom Rašim o skutočnosti, že vládnym špeciálom by mali byť vo večerných hodinách privezení do Košíc aj všetci transportu schopní, medziiným viacerí ľahšie zranení účastníci nehody. Očakával sa prílet minimálne desiatich zranených a tiež väčšieho počtu osôb, ktoré by mohli potrebovať rôzne vyšetrenia.
      Pracovníci klinika úrazovej chirurgie postupovali v súlade s traumatologickým plánom pre mimoriadne situácie. Pripravovali sa operačné sály i oddelenia na príjem pacientov, posilnil sa personál – tak lekári, sestry ako ošetrovatelia a v pohotovosti boli ďalší traumatológovia a chirurgovia pripravení prísť v prípade potreby urýchlene do nemocnice. Posilnil sa aj počet neurológov, internistov a röntgenológov v službe a nemocnica tiež zmobilizovala dvoch klinických psychológov, ktorí čakali na prílet vládneho špeciálu s účastníkmi dopravnej nehody na košickom letisku. K dispozícii sme mali aj prekladateľku z chorvátskeho jazyka pre prípad, že by bolo potrebné preložiť do slovenčiny nejaké výrazy z lekárskych správ vystavených v Chorvátsku. 
      Sanitka s prvými dvoma zranenými zastavila pred urgentným príjmom v nedeľu o 21.15 hod. V priebehu nasledujúcej hodiny a pol bolo do nemocnice privezených celkovo 19 osôb, väčšinou žien. Z nich jedenásť bolo v Chorvátsku ošetrených kvôli prevažne drobným zraneniam, ďalších osem nejavilo žiadne známky poranení, avšak prišli na vyšetrenia kvôli možným skrytým zraneniam. Do dvoch hodín od prijatia prvých pacientov boli všetci devätnásti vyšetrení a v prípade potreby aj ošetrení. Prevažná väčšina z nich mohla potom odísť domov, len dve z pacientiek museli byť hospitalizované.
     Jednou z nich bola žena so zraneným ramenom, ktorá podľa všetkého postúpi v najbližších dňoch na klinike úrazovej chirurgie operáciu. Druhá utrpela pri dopravnej nehode otras mozgu a lekári mali podozrenie na zranenie krčnej chrbtice, preto bola prijatá na pozorovanie. Obe ženy sú mimo bezprostredného ohrozenia života a ich zdravotný stav je stabilizovaný. 
      Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice je pripravená na príjem ďalších zranených účastníkov dopravnej nehody, ktorí by mohli byť prevezení z chorvátskych nemocníc na Slovensko už v najbližších dňoch po tom, čo lekári zvážia, že sú schopní transportu.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 september 2008 )    
Minister zdravotníctva navštívil Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice

22 júl 2008   web - Tlačové správy  

Minulý piatok uskutočnil minister zdravotníctva Richard Raši svoju prvú pracovnú návštevu vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice. Na stretnutí s vedením nemocnice sa hovorilo okrem iného o ekonomických ukazovateľoch a o plánovanom prebratí zdravotných výkonov i zamestnancov Leteckej vojenskej nemocnice. Minister tiež využil príležitosť a zavítal medzi bývalých kolegov z Kliniky úrazovej chirurgie, pričom si so záujmom pozrel novú jednotku intenzívnej starostlivosti i budúcu nadštandardnú izbu, na rekonštrukcii ktorej sa v týchto dňoch pracuje.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 22 júl 2008 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 222 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001