Dnes je pondelok 22. júla 2019. Sviatok má Magdaléna zajtra má sviatok Oľga .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Pozvánka na I. Celoslovenskú konferenciu sestier pracujúcich v ...

15 október 2008   web - Tlačové správy  

V dňoch 17.-18.októbra 2008 sa v kultúrno-spoločenskom centre Južan v Košiciach uskutoční I. Celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti a urgentnej starostlivosti. Na odbornom podujatí, ktorého ústrednou témou je ošetrovateľstvo v anestéziológii, intenzívnej a urgentnej starostlivosti, sa očakáva okolo 200 účastníkov z celého Slovenska a Českej republiky.

Na konferencii si účastníci vymenia svoje odborné vedomosti získané praxou a nie malou mierou prispejú i svojimi skúsenosťami. Konferencia sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti a urgentnej starostlivosti je prvá, ktorú organizuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek v Košiciach v spolupráci so Sekciou sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti a urgentnej starostlivosti, Regionálnou komorou SaPA Košice II. a Oddelením anestéziológie a intenzívnej starostlivosti FN L. Pasteura Košice.

TÉMY:
- anestéziológia ako ošetrovateľský odbor
- intenzívna starostlivosť
- urgentná starostlivosť v interakcii so zdravotníckym zariadením

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 15 október 2008 )   Čítať viac...  
Cieľom Európskeho dňa depresie je destigmatizovať toto ochorenie

09 október 2008   web - Tlačové správy  

Slovensko sa tento rok po prvý krát zapája do kampane Európsky deň depresie, ktorej cieľom je upozorniť na problém depresie a destigmatizovať toto ochorenie. Postihuje totiž čoraz väčší počet ľudí a viditeľný je tiež posun k nižším vekovým kategóriám, pričom náklady spojené s liečbou depresie nie sú zanedbateľné – podľa Svetovej banky sa stane toto ochorenie do roku 2020 druhým najnákladnejším vo svete. Koordinátorom kampane Európsky deň depresie na Slovensku, ktorý sa koná v piatok 10. októbra 2008, je MUDr. Eva Pálová, PhD., prednostka I. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 október 2008 )   Čítať viac...  
Uskutočnil sa odborný seminár pre medicínsko-technických pracovníkov

29 september 2008   web - Tlačové správy  

Civilizačné ochorenia dnešnej doby boli témou tretieho ročníka Regionálneho odborného dňa medicínsko-technických pracovníkov v zdravotníctve, ktorý sa konal v piatok 26. septembra 2008. Usporiadateľmi akcie boli stavovské organizácie - Regionálna komora laborantov, asistentov a technikov Košice 1 a Košice 2 v spolupráci s Fakultnou nemocnicou L. Pasteura Košice.

Odborný program  bol rozdelený do dvoch  blokov zúčastnilo sa ho vyše stotridsať účastníkov. Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice na ňom svojou aktívnou účasťou prezentoval úsek klinickej patológie, CT pracovisko a ústavná lekáreň.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 september 2008 )   Čítať viac...  
Do FN L. Pasteura dnes previezli poslednú pacientku po DN v Chorvátsku

25 september 2008   web - Tlačové správy  

Na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice bola dnes hospitalizovaná posledná pacientka prevezená po dopravnej nehode autobusu z Chorvátska. Okrem nej ležia štyri ťažko zranené ženy na Klinike úrazovej chirurgie, kde sa doliečujú a rehabilitujú a jedna na Klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Päť ďalších žien už z Kliniky úrazovej chirurgie prepustili do domáceho ošetrenia.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 25 september 2008 )    
Zdravotný stav pacientiek po dopravnej nehode v Chorvátsku sa zlepšuje

17 september 2008   web - Tlačové správy  

      Na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice leží v súčasnosti šesť pacientiek po dopravnej nehode v Chorvátsku. Z pôvodne desiatich prijatých boli už štyri ženy prepustené do domáceho ošetrenia – posledná v priebehu uplynulého víkendu.

      Všetky hospitalizované pacientky, vrátane ťažkých stavov prijatých minulý piatok a tento pondelok, sa postupne zotavujú. Dostávajú takzvanú konzervatívnu liečbu zameranú na doliečovanie a rehabilitáciu a nateraz nie je ani u jednej z nich aktuálny nejaký  operačný zákrok. Postupne absolvujú aj psychologické vyšetrenia, ktorých cieľom je pomôcť im prekonať prežitú psychickú traumu a predísť tzv. postraumatickej poruche.

      Bližšie informácie o prevoze poslednej zranenej turistky z Rjeky zatiaľ nemáme k dispozícii.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 17 september 2008 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 225 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001