Dnes je sobota 28. marca 2020. Sviatok má Soňa zajtra má sviatok Miroslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Slávnostným seminárom si pripomíname dvadsiate výročie prvej transplantácie obličky v Košiciach

03 apríl 2009   web - Tlačové správy  

Dvadsiatemu výročiu uskutočnenia prvej transplantácie obličky v Košiciach je venovaný slávnostný seminár, ktorý sa koná dnes v Historickej radnici v Košiciach a organizuje ho transplantačné oddelenie FN L. Pasteura Košice a Slovenská transplantologická spoločnosť. Prvú transplantáciu obličky na východnom Slovensku uskutočnil koncom roku 1988 odborný tím pod vedením profesora Emila Matejíčka, ktorý  nadviazal na prácu dovtedy jediného bratislavského transplantačného centra. V jeho stopách kráčali ďalší zanietenci a výsledkom je nielen dvadsaťročná tradícia odberov a transplantácií orgánov v Košiciach, ale tiež vznik prvého samostatného transplantačného oddelenia na Slovensku po vzore zahraničných pracovísk...

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 09 apríl 2009 )   Čítať viac...  
Zamestnanci nemocnice si môžu na obed vybrať čerstvý šalát - prvý si na ňom pochutnal minister Raši

24 marec 2009   web - Tlačové správy  

Pracovníci Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice majú od pondelka možnosť výberu z troch hlavných jedál vydávaných v jedálňach na Rastislavovej ulici a Triede SNP. K  mäsitému a bezmäsitému jedlu totiž pribudol čerstvý šalát. Zamestnanci sa môžu tešiť na zeleninové a ovocné misy na rôzne spôsoby – kolektív asistentiek výživy pripravil pre svojich kolegov viac ako 40 druhov receptov. Prvý, ktorý si na čerstvej zelenine v pondelok pochutnal, bol minister zdravotníctva Richard Raši. Minister prijal pozvanie na šalát od riaditeľa Jaroslava Šajtyho po slávnostnom otvorení ambulantnej časti kliniky hematológie a onkohematológie a veľmi si ho pochvaľoval.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 marec 2009 )   Čítať viac...  
Minister Richard Raši slávnostne otvoril novú ambulantnú časť kliniky hematológie a onkohematológie

23 marec 2009   web - Tlačové správy  

Nové ambulancie Kliniky hematológie a onkohematológie FN L. Pasteura Košice dnes slávnostne uviedol do prevádzky minister zdravotníctva SR Richard Raši spolu s riaditeľom fakultnej nemocnie Jaroslavom Šajtym. Ťažko chorí pacienti, ktorí sa donedávna tiesnili v dvoch kapacitne nepostačujúcich ambulanciách, získali adekvátne a estetické priestory na svoju liečbu a zmenu si veľmi pochvaľujú. Prestavba trvala niekoľko mesiacov a stála cca 100-tisíc euro.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 marec 2009 )   Čítať viac...  
Vo FN L. Pasteura Košice sa uchádza o 2 percentá z daní deväť právnických osôb

19 marec 2009   web - Tlačové správy  


      Dovoľujeme si Vás informovať, že vo Fakultnej nemocnici L.  Pasteura Košice je oprávnených uchádzať sa o dve percentá z daní deväť právnických osôb. Ide o tieto občianske združenia, neziskové organizácie a neinvestičné fondy:

- Občianske združenie „SOS Leukémia“
- Spoločnosť pre kriticky chorých
- Združenie profesora Matulaya
- Kardioprogram, n.o.
- Neurochirurgia ´99, n.f.
- Fond pre rozvoj úrazovej chirurgie
- Občianske združenie pri Neurologickej klinike FN LP Košice a LF UPJŠ
- Neinvestičný fond psychiatrie detí a dospelých
- Neinvestičný fond ortopédie detí a dospelých

     Prostriedky z dvoch percentent z daní bývajú použité spolu s ďalšími sponzorskými príspevkami na rozvoj jednotlivých pracovísk a vzdelávanie zdravotníckeho personálu. Realizovalo sa z nich napríklad budovanie nadštandarných izieb, rekonštrukcia či dovybavenie ambulancií nábytkom, výpočtovou a prístrojovou technikou a ďalšie skvalitnenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti, či nákup odborných kníh a časopisov. Veríme, že aj tento rok vďaka priazni donorov získame finančné prostriedky, ktoré budeme môcť použiť na prospech pacientov. 

      V prípade, že máte záujem poskytnúť niektorému z našich pracovísk dve percentá zo svojich daní alebo sponzorský príspevok, kliknite na odkaz v modrej lište "čítať viac", kde nájdete všetky potrebné údaje.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 19 marec 2009 )   Čítať viac...  
Očná klinika zrealizovala bezplatné meranie vnútroočného tlaku

11 marec 2009   web - Tlačové správy  

Očná klinika Fakultnej nemocnice L. Pasteura  Košice sa v týchto dňoch pripojila k Svetovému dňu glaukómu zameranému na boj proti glaukómu (zelenému zákalu), ktorý patrí medzi vážne a zrak ohrozujúce ochorenia a je druhou najčastejšou  príčinou slepoty na svete. V súvislosti so Svetovým dňom glaukómu, ktorý pripadá na štvrtok 12. marca, zrealizovala očná klinika včera a dnes bezplatné merania vnútroočného tlaku pre širokú verejnosť. Pri zistení vyšších hodnôt vnútroočného tlaku, ktorý je rizikovým faktorom pre vznik glaukómu, boli pacienti doporučení na kompletné očné  vyšetrenie. Cieľom tejto akcie bolo popri  prevencii zvýšiť   povedomie a informovanosť  ľudí o zelenom zákale, pretože glaukóm predstavuje chronické ochorenie, ktoré si vyžaduje celoživotnú liečbu a starostlivosť oftalmológa.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 marec 2009 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 177 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001