UNLP Animation
Dnes je piatok 22. júna 2018. Sviatok má Paulína zajtra má sviatok Sidónia .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Cieľom Európskeho dňa depresie je destigmatizovať toto ochorenie

09 október 2008   web - Tlačové správy  

Slovensko sa tento rok po prvý krát zapája do kampane Európsky deň depresie, ktorej cieľom je upozorniť na problém depresie a destigmatizovať toto ochorenie. Postihuje totiž čoraz väčší počet ľudí a viditeľný je tiež posun k nižším vekovým kategóriám, pričom náklady spojené s liečbou depresie nie sú zanedbateľné – podľa Svetovej banky sa stane toto ochorenie do roku 2020 druhým najnákladnejším vo svete. Koordinátorom kampane Európsky deň depresie na Slovensku, ktorý sa koná v piatok 10. októbra 2008, je MUDr. Eva Pálová, PhD., prednostka I. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 október 2008 )   Čítať viac...  
Uskutočnil sa odborný seminár pre medicínsko-technických pracovníkov

29 september 2008   web - Tlačové správy  

Civilizačné ochorenia dnešnej doby boli témou tretieho ročníka Regionálneho odborného dňa medicínsko-technických pracovníkov v zdravotníctve, ktorý sa konal v piatok 26. septembra 2008. Usporiadateľmi akcie boli stavovské organizácie - Regionálna komora laborantov, asistentov a technikov Košice 1 a Košice 2 v spolupráci s Fakultnou nemocnicou L. Pasteura Košice.

Odborný program  bol rozdelený do dvoch  blokov zúčastnilo sa ho vyše stotridsať účastníkov. Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice na ňom svojou aktívnou účasťou prezentoval úsek klinickej patológie, CT pracovisko a ústavná lekáreň.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 september 2008 )   Čítať viac...  
Do FN L. Pasteura dnes previezli poslednú pacientku po DN v Chorvátsku

25 september 2008   web - Tlačové správy  

Na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice bola dnes hospitalizovaná posledná pacientka prevezená po dopravnej nehode autobusu z Chorvátska. Okrem nej ležia štyri ťažko zranené ženy na Klinike úrazovej chirurgie, kde sa doliečujú a rehabilitujú a jedna na Klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Päť ďalších žien už z Kliniky úrazovej chirurgie prepustili do domáceho ošetrenia.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 25 september 2008 )    
Zdravotný stav pacientiek po dopravnej nehode v Chorvátsku sa zlepšuje

17 september 2008   web - Tlačové správy  

      Na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice leží v súčasnosti šesť pacientiek po dopravnej nehode v Chorvátsku. Z pôvodne desiatich prijatých boli už štyri ženy prepustené do domáceho ošetrenia – posledná v priebehu uplynulého víkendu.

      Všetky hospitalizované pacientky, vrátane ťažkých stavov prijatých minulý piatok a tento pondelok, sa postupne zotavujú. Dostávajú takzvanú konzervatívnu liečbu zameranú na doliečovanie a rehabilitáciu a nateraz nie je ani u jednej z nich aktuálny nejaký  operačný zákrok. Postupne absolvujú aj psychologické vyšetrenia, ktorých cieľom je pomôcť im prekonať prežitú psychickú traumu a predísť tzv. postraumatickej poruche.

      Bližšie informácie o prevoze poslednej zranenej turistky z Rjeky zatiaľ nemáme k dispozícii.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 17 september 2008 )    
V košickom krematóriu sme sa dnes popoludní naposledy rozlúčili s MUDr. Ladislavom Karasom

16 september 2008   web - Udialo sa...  


      Náhla smrť vytrhla z kruhu veľkej rodiny lekárov a všetkých kolegov, spolupracovníkov doktora Ladislava Karasa vo veku 57 rokov... 
       Pri Jadrane havaroval autobus. Viac ako desať mŕtvych. Veľa zranených... Pri takýchto správach nás zamrazí, no prijímame ich ako fakt. Kým sa nedozvieme, že pasažiermi autobusu smrti boli Košičania, naši príbuzní, známi, susedia. A lekár, náš kolega, priateľ.
      Ešte „včera“ tu bol. Riešil problémy v práci, venoval sa pacientom, smial sa s kolegyňami. Krátko pred odchodom na neplánovanú dovolenku úspešne zresuscitoval pacienta. Zachránil mu život, tak ako predtým mnohým. Náhle sa rozhodol pre cestu k moru, ktoré miloval. Pobolieval ho chrbát, chcel si oddýchnuť. Bolo to také rýchle rozhodnutie, že kolegovia z Kliniky úrazovej chirurgie ani nevedeli, že si vybral dovolenku. Keď im začali privážať prvých zranených, nenapadlo im, že by niekto z kolegov mohol byť medzi nimi. A už vôbec nie, že by život niekoho im dôverne známeho a blízkeho mohol vyhasnúť v Chorvátsku a viac ho neuvidia...
      Správa o smrti doktora Ladislava Karasa sa dotkla mnohých. Smútia za ním okrem jeho najbližších a priateľov aj jeho pacienti, kolegovia i bývalí kolegovia - pracovníci III. a IV. internej kliniky, centrálneho prijímacieho oddelenia na Triede SNP a tiež kliniky úrazovej chirurgie, kde naposledy pôsobil ako lekár na jednotke intenzívnej starostlivosti. 
      Na oddeleniach Kliniky úrazovej chirurgie je v týchto dňoch tichšie, ako inokedy. Lekári, sestry i ďalší personál sa vyrovnávajú so skutočnosťou, že jeden z nich viac do práce nepríde. Veselý a bezprostredný muž im nepovie dobrý vtip, nenavarí skvelú divinu, nedonesie huby do vianočnej kapustnice, neprezradí, čo varil v nedeľu manželke a dcéram na obed... Viac sa neprejde po dlhých nemocničných chodbách, nikoho nepozdraví, nevkročí do dverí jednotky intenzívnej starostlivosti, neskontroluje prístroje, neoživí pacienta, nestanoví diagnózu a liečbu...
      Nikto nepozná svojho dňa ani hodiny... Avšak niektorí odchádzajú náhlejšie a nečakanejšie než iní a budú aj viac chýbať. V osobe Ladislava Karasa odišiel skvelý odborník, ktorého nebude ľahké nahradiť. Odišiel kolega, ktorý mal čo odovzdať iným, ochotný vždy poradiť i pomôcť. Odišiel priateľ, na ktorého sa bude dlho spomínať. Človek, ktorý vtlačil svoju pečať do Knihy života. 
       Česť jeho pamiatke!

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 17 september 2008 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 144 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001