UNLP Animation
Dnes je utorok 19. septembra 2017. Sviatok má Konštantín zajtra má sviatok Ľuboslav/Ľuboslava .  

Domovská stránka
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka

    


Domovská stránka
Oznam: 
Minister zdravotníctva navštívil Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice

22 júl 2008   web - Tlačové správy  

Minulý piatok uskutočnil minister zdravotníctva Richard Raši svoju prvú pracovnú návštevu vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice. Na stretnutí s vedením nemocnice sa hovorilo okrem iného o ekonomických ukazovateľoch a o plánovanom prebratí zdravotných výkonov i zamestnancov Leteckej vojenskej nemocnice. Minister tiež využil príležitosť a zavítal medzi bývalých kolegov z Kliniky úrazovej chirurgie, pričom si so záujmom pozrel novú jednotku intenzívnej starostlivosti i budúcu nadštandardnú izbu, na rekonštrukcii ktorej sa v týchto dňoch pracuje.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 22 júl 2008 )   Čítať viac...  
Pacientka alergická na kovy dostala špeciálny typ endoprotézy

21 júl 2008   web - Tlačové správy  

      Na Klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice uskutočnili v piatok 18. júla operáciu kolenného kĺbu, pri ktorej bola použitá špeciálna endoprotéza. Pacientke, ktorá trpí alergiu na kovy, bol implantovaný umelý kĺb Multigen Plus vyrobený z keramického materiálu a titánu s polyetylénovou vložkou.
      „Táto endoprotéza nevyvoláva alergické prejavy a reakcie. Operácia prebehla štandardne a pacientka je momentálne už vo fáze postoperačnej rehabilitácie,“ konštatoval tri dni po operácii zástupca prednostu kliniky ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva MUDr. Gabriel Varga.
      Ako vysvetlil, bežne používané endoprotézy sú zhotovené zo zliatiny obsahujúcej rôzne kovy (chróm, molybdén, nikel a pod.) a nemožno ich použiť u pacienta, ktorý je na ne alergický. V tomto prípade trpela pacientka ťažkou reumatickou artritídou a mala aj polyvalentnú alergiu, vrátane alergie na chróm a nikel. Preto jej poisťovňa schválila použitie špeciálnej endoprotézy. Podľa údajov výrobcu a dodávateľa bol takýto umelý kolenný kĺb použitý vôbec po prvý krát na Slovensku. Pacienta z rovnako zdôvodnenou indikáciou operovali touto endoprotézou dosiaľ len v Nemecku.
 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
Tenisový turnaj fakultnej nemocnice si nenechal ujsť ani minister zdravotníctva

16 júl 2008   web - Udialo sa...  

      V sobotu 21. júna sa uskutočnil na tenisových kurtoch v Malej Ide – Pánskom lese 2. tenisový turnaj Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktorý organizovali doktor Ladislav Rosocha a správca nemocnice Mikuláš Atanasov, obaja vášniví tenisti. Spolu s nimi si zmerali sily štyri desiatky ďalších hráčov. Väčšina z nich boli zamestnanci, no možnosť zmerať si sily využili aj niektorí sponzori turnaja a iní priaznivci fakultnej nemocnice.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 16 júl 2008 )   Čítať viac...  
KORZÁR: Infekcií v lete pribúda

16 júl 2008   web - Nemocnica v médiách  

NEBEZPEČNÉ SÚ ČREVNÉ NÁKAZY, NO AJ KÚPANIE

Počet pacientov s infekčnými ochorenia sa v lete zvyšuje o dvesto percent. Odborníci varujú pred nástrahami, ktoré na ľudí v tomto období číhajú.

      KOŠICE. O dvesto percent stúpa počas leta počet ošetrených pacientov na Klinike pre infekčné choroby vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice. Počas roka lekári ošetria takmer 1 200 pacientov, z toho v letnom období viac ako štyristo.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 16 júl 2008 )   Čítať viac...  
KORZÁR: Pri letných úrazoch úraduje neopatrnosť a alkohol

10 júl 2008   web - Nemocnica v médiách  

Uverejnené 10. júna 2008 v denníku KORZÁR

NÁSLEDKY: ČASTO AJ DOŽIVOTNÉ POSTIHNUTIE

Ľudia počas leta často utrpia úrazy, s ktorými treba ísť do nemocnice. Väčšinou si ich zapríčinia sami. Lekári preto vyzývajú k väčšej opatrnosti.

Na Klinike úrazovej chirurgie vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura sa lekári stretávajú s prípadmi typickými pre leto. Najčastejšie ošetrujú ľudí zranených pri dopravných nehodách. Ďalej sú to bicyklové a "hlavičkové"zranenia či poranenia v dôsledku požitia alkoholu. Častými pacientmi sú na klinike deti. Najviac ohrozenou skupinou sú šesť- až štrnásťroční. Zrania sa pri autonehodách, bicyklovaní či korčuľovaní.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
  Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 460 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001