UNLP Animation
Dnes je streda 20. júna 2018. Sviatok má Valéria zajtra má sviatok Alojz .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Zasadala protichrípková komisia

30 apríl 2009   web - Tlačové správy  

Dnes predpoludním sa uskutočnilo vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice zasadanie protichrípkovej komisie, na ktorom boli určené úlohy v súvislosti s možným výskytom novej (prasacej) chrípky v tomto regióne. Jej členovia konštatovali, že je nemocnica personálne i materiálno-technicky (vrátane antivirotických liekov) pripravená na liečbu pacientov s podozrením na toto ochorenie.

V súlade so závermi komisie sa zaktualizuje pandemický plán fakultnej nemocnice, podľa ktorého sa bude postupovať v prípade príchodu pacientov s týmto ochorením a zabezpečí sa dostatočné množstvo jednorázových ochranných pomôcok (rukavíc, tvárových rúšok a plášťov) pre prípad väčšieho počtu chorých. Komisia sa zaoberala aj možnosťami rozšírenia infekčných lôžok v zdravotníckom zariadení v prípade väčšieho počtu pacientov.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 apríl 2009 )    
Uskutočnilo sa stretnutie pracovníkov I. KAIM s pacientmi

30 apríl 2009   web - Tlačové správy  

V piatok 24. apríla sa uskutočnilo stretnutie pracovníkov I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ s bývalými kriticky chorými pacientmi. Zorganizovala ho Spoločnosť pre kriticky chorých pri I. KAIM a šlo v poradí už o tretie takéto stretnutie. Pozvanie na neformálne posedenie prijalo 26 pacientov, ktorí prežili závažné ochorenie alebo zranenie a strávili celé týždne v bezvedomí či umelom spánku. Jeho zmyslom bolo predstaviť pacientom lekárov a sestry, ktoré sa o nich starali v tých najťažších životných chvíľach, ale ležiaci v bezvedomí ich nemohli vnímať. Nielen pre pacientov bolo toto stretnutie veľmi emotívne. Pre zdravotníckych pracovníkov je zasa motiváciou vidieť pred sebou v plnej sile ľudí, ktorí pred časom bojovali o život. Stretnúť týchto ľudí po návrate do bežného života je silným stimulom a povzbudením, ktorý im pomôže v neľahkom boji o ďalšie ľudské životy...

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 04 máj 2009 )   Čítať viac...  
STV: Unikátna operácia stavca

22 apríl 2009   web - Nemocnica v médiách  

Odvysielané 21. apríla 2009 v televíznych novinách STV

moderátor: Zlomený stavec chrbtice patril donedávna do kategórie náročných operácií s niekoľkomesačným liečením a rekonvalescenciou. V Košiciach dokážu do dvoch dní po operácii poslať pacienta do domáceho liečenia. Umožňuje to unikátna operácia, pri ktorej sa zlomený stavec vyplní rýchlo tvrdnúcim cementom a pacient bezprostredne o operácii pociťuje ústup bolesti.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2009 )   Čítať viac...  
Neurochirurgovia úspešne spevnili zlomený stavec pacienta metódou balónikovej kyfoplastiky

21 apríl 2009   web - Tlačové správy  

Koncom marca sa uskutočnila vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice neurochirurgická operácia nazvaná balóniková kyfoplastika, pri ktorej došlo k spevneniu zlomeného tela stavca 50-ročného pacienta cementom. Jednalo sa o prvú operáciu svojho druhu na východnom Slovensku, ktorá predstavuje novú metódu stabilizácie zranenej chrbtice poškodenej osteoporózou. Informácie o tomto zákroku poskytol dnes na tlačovej konferencii novinárom prednosta Neurochirurgickej kliniky FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ MUDr. Miroslav Gajdoš, CSc., ktorý muža operoval. Námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Milan Maďar informoval médiá o ekonomickej stránke projektu.

Image
Foto z tlačovej konferencie konanej 21. apríla 2009

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 23 apríl 2009 )   Čítať viac...  
Slovenský patchworkársky cech obdarúva nechcené bábätká hrejivými prikrývkami

16 apríl 2009   web - Tlačové správy  

S peknou myšlienkou prišiel Slovenský patchworkársky cech, ktorého členovia sa venujú výrobe krásnych detských prikrývok. Nechceným deťom umiestneným v Hniezde záchrany alebo bábätkám narodeným pri takzvanom anonymnom pôrode vo FN L. Pasteura Košice venujú patchworkovú prikrývku. Tento dar má byť prvou osobnou vecou, ktorá ich bude po opustení nemocnice sprevádzať a zahrievať láskou, ktorú do nej všili členky cechu pri jej výrobe.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
  Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 169 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001