UNLP Animation
Dnes je štvrtok 19. apríla 2018. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka
Oznam: 
Ocenia aj pracovníkov FN L. Pasteura Košice

04 máj 2009   web - Tlačové správy  

Vo štvrtok 7. mája sa uskutoční slávnostný ceremoniál pamätného dňa Košíc spojený s odovzdávaním Ceny mesta Košice a Ceny primátora mesta Košice. Medzi ocenenými jednotlivcami bude aj prednosta Kliniky infektológie a cestovnej medicíny FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ prof. MUDr. Ivan Schréter, CSc. a cenu tiež získa kolektív Kliniky pneumológie a ftizeológie FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ.

Ceremoniál sa začína o 14.30 hod.  pred Štátnym divadlom Košice, v prípade nepriaznivého počasia sa presunie do veľkej sály Historickej radnice na Hlavnej č. 59.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 máj 2009 )    
Zasadala protichrípková komisia

30 apríl 2009   web - Tlačové správy  

Dnes predpoludním sa uskutočnilo vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice zasadanie protichrípkovej komisie, na ktorom boli určené úlohy v súvislosti s možným výskytom novej (prasacej) chrípky v tomto regióne. Jej členovia konštatovali, že je nemocnica personálne i materiálno-technicky (vrátane antivirotických liekov) pripravená na liečbu pacientov s podozrením na toto ochorenie.

V súlade so závermi komisie sa zaktualizuje pandemický plán fakultnej nemocnice, podľa ktorého sa bude postupovať v prípade príchodu pacientov s týmto ochorením a zabezpečí sa dostatočné množstvo jednorázových ochranných pomôcok (rukavíc, tvárových rúšok a plášťov) pre prípad väčšieho počtu chorých. Komisia sa zaoberala aj možnosťami rozšírenia infekčných lôžok v zdravotníckom zariadení v prípade väčšieho počtu pacientov.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 apríl 2009 )    
Uskutočnilo sa stretnutie pracovníkov I. KAIM s pacientmi

30 apríl 2009   web - Tlačové správy  

V piatok 24. apríla sa uskutočnilo stretnutie pracovníkov I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ s bývalými kriticky chorými pacientmi. Zorganizovala ho Spoločnosť pre kriticky chorých pri I. KAIM a šlo v poradí už o tretie takéto stretnutie. Pozvanie na neformálne posedenie prijalo 26 pacientov, ktorí prežili závažné ochorenie alebo zranenie a strávili celé týždne v bezvedomí či umelom spánku. Jeho zmyslom bolo predstaviť pacientom lekárov a sestry, ktoré sa o nich starali v tých najťažších životných chvíľach, ale ležiaci v bezvedomí ich nemohli vnímať. Nielen pre pacientov bolo toto stretnutie veľmi emotívne. Pre zdravotníckych pracovníkov je zasa motiváciou vidieť pred sebou v plnej sile ľudí, ktorí pred časom bojovali o život. Stretnúť týchto ľudí po návrate do bežného života je silným stimulom a povzbudením, ktorý im pomôže v neľahkom boji o ďalšie ľudské životy...

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 04 máj 2009 )   Čítať viac...  
STV: Unikátna operácia stavca

22 apríl 2009   web - Nemocnica v médiách  

Odvysielané 21. apríla 2009 v televíznych novinách STV

moderátor: Zlomený stavec chrbtice patril donedávna do kategórie náročných operácií s niekoľkomesačným liečením a rekonvalescenciou. V Košiciach dokážu do dvoch dní po operácii poslať pacienta do domáceho liečenia. Umožňuje to unikátna operácia, pri ktorej sa zlomený stavec vyplní rýchlo tvrdnúcim cementom a pacient bezprostredne o operácii pociťuje ústup bolesti.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2009 )   Čítať viac...  
Neurochirurgovia úspešne spevnili zlomený stavec pacienta metódou balónikovej kyfoplastiky

21 apríl 2009   web - Tlačové správy  

Koncom marca sa uskutočnila vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice neurochirurgická operácia nazvaná balóniková kyfoplastika, pri ktorej došlo k spevneniu zlomeného tela stavca 50-ročného pacienta cementom. Jednalo sa o prvú operáciu svojho druhu na východnom Slovensku, ktorá predstavuje novú metódu stabilizácie zranenej chrbtice poškodenej osteoporózou. Informácie o tomto zákroku poskytol dnes na tlačovej konferencii novinárom prednosta Neurochirurgickej kliniky FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ MUDr. Miroslav Gajdoš, CSc., ktorý muža operoval. Námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Milan Maďar informoval médiá o ekonomickej stránke projektu.

Image
Foto z tlačovej konferencie konanej 21. apríla 2009

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 23 apríl 2009 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 220 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001