COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je streda 20. januára 2021. Sviatok má Dalibor zajtra má sviatok Vincent .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
COVID-19 sa nekontrolovateľne šíri aj v rodinách. O život bojujú manželské páry.

27 október 2020   web - Tlačové správy  

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach je aktuálne (28.10.) hospitalizovaných 80 pacientov nakazených koronavírusom. Väčšina z nich leží na Klinike infektológie a cestovnej medicíny, o ďalších sa starajú na reprofilizovaných oddeleniach Kliniky pneumológie a ftizeológie ako aj v priestoroch Neurologického oddelenia. Lôžka vyčlenené pre nakazených pacientov sú k dnešnému dňu obsadené na 63%.

O najkritickejších pacientov, ktorí by bez umelej pľúcnej ventilácie už nemali šancu prežiť, sa starajú na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). Momentálne (28.10.) tu leží 9 pacientov v kritickom stave, z nich 8-mi sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu (UPV). Medzi nimi aj manželia, ktorí sa sem dostali krátko po sebe. Pľúcna ventilácia im vdychuje život už takmer dva týždne. Nepatria pritom ešte do vekovo rizikovej skupiny.

Mimoriadne nebezpečná diagnóza COVID – 19 

U nás máme aj mladších pacientov, momentálne náš najmladší pacient má 38 rokov, máme i 46-ročného, aj päťdesiatnikov. Čiže neležia tu len starší  pacienti, naopak. Sú tu hospitalizovaní aj relatívne zdraví ľudia v strednom veku, pacienti, ktorí nemajú závažné  pridružené ochorenia. Z toho vidieť, že COVID-19 je mimoriadne nebezpečná diagnóza. Nie je to tak, ako si mnohí myslia, že je to choroba starých a chorých, hovorí primár OAIM UNLP Košice Ján Michlík. „Zatiaľ sa nám podarilo úspešne vyliečiť dvoch pacientov, 81-ročného pána a 59-ročnú ženu, ktorí boli odpojení od umelej pľúcnej ventilácie a v zlepšenom stave prepustení z nášho oddelenia.“  

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 29 október 2020 )   Čítať viac...  
Najťažšie prípady COVID-19 končia na umelej pľúcnej ventilácii, vek pri tom nerozhoduje

23 október 2020   web - Tlačové správy  

Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny (KICM) sa už liečila 20-ročná študentka zo zahraničia i 98-ročná žena. Umelú pľúcnu ventiláciu si vyžadoval aj 38-ročný muž bez akýchkoľvek iných sprievodných ochorení. Štatistiky však ukazujú, že väčšina hospitalizovaných pacientov je nad 65 rokov. Riziko úmrtnosti vzhľadom na vek, je u týchto pacientov v porovnaní s pacientmi medzi 18 a 29 rokom života 90-krát väčšie, u pacientov nad 85 rokov až 630-krát väčšie.

  

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 27 október 2020 )   Čítať viac...  
Poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti v UNLP Košice bez zmien

16 október 2020   web - COVID-19  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice poskytuje ambulantnú zdravotnú starostlivosť aj naďalej bez zmien. Pacienti musia prejsť pred konkrétnym vyšetrením na ambulancii kontrolnou triážou, aby sa vylúčila ich prípadná infekčnosť. Až po tejto prvotnej krátkej kontrole zdravotného stavu odchádza pacient na vyšetrenie do ambulancie.  

Triáž vykonávame v oboch areáloch nemocnice. Pacientovi odmeriame telesnú teplotu a zdravotníckemu pracovníkovi  odpovie na niekoľko základných otázok ohľadne možného kontaktu s ochorením COVID-19. 

Pokiaľ má pacient príznaky respiračného ochorenia, musí toto telefonicky hlásiť na konkrétnej ambulancii, kde bol objednaný. Termín ošetrenia sa následne upraví po dohode s ošetrujúcim lekárom. 

Ak pacient príznaky nemá a prejde kontrolnou triážou, naši špecialisti ho vyšetria v stanovenom termíne. Pripomíname, že recepty vydávame aj elektronicky, čo si nevyžaduje návštevu ambulancie. Podrobnejšie údaje poskytne pacientovi konkrétne pracovisko telefonicky.   

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2020 )    
Predĺžená doba čakania na výsledky

16 október 2020   web - COVID-19  

Laboratórium Alpha medical nás informovalo, že čakanie na výsledky sa z dôvodu prekročenia ich laboratórnych kapacít predlžuje zo 48 na 96 hodín. V prípade plánovaného operačného výkonu sa UNLP Košice bude snažiť vyšetriť svojich pacientov vo vlastných laboratóriách tak, aby bol výsledok dostupný čím skôr. V prípade nedostupnosti výsledku do času plánovaného operačného výkonu bude realizovaný antigénový rýchlotest.   

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 21 október 2020 )    
UNLP Košice preinvestuje viac ako 6,5 MIL. Eur

16 október 2020   web - Tlačové správy  

Do konca tohto kalendárneho roka a v priebehu budúceho roka plánuje Univerzitná nemocnica   L. Pasteura v Košiciach prvé investície vo výške 6,5 mil. eur na rozvoj nemocnice. Oznámil to generálny riaditeľ nemocnice Vladimír Grešš. Nemocnica získa financie kombináciou z vlastných zdrojov, mimoriadnych kapitálových  zdrojov pridelených z Ministerstva zdravotníctva SR a z eurofondov.

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 16 október 2020 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 247 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001