Dnes je štvrtok 2. júla 2020. Sviatok má Berta zajtra má sviatok Miloslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
V kaplnke na Rastislavovej ulici sme UNLP Košice znovu zasvätili Panne Márii

25 máj 2017   web - Udialo sa...  

Slávnostný akt sa konal pri príležitosti 100. výročia od začiatku zjavení Panny Márie vo Fatime. Jeho súčasťou boli okrem desiatok veriacich z radov pacientov či personálu aj študenti Strednej zdravotníckej školy Kukučínova, ktorí prispeli kultúrnym programom.

 Slávnostnú bohoslužbu odslúžil farár Miroslav Gira z farnosti Košice - Juh: „Keďže dnes je v kresťanskom kalendári sviatok Panny Márie - Pomocnice kresťanov a táto kaplnka je zasvätená práve jej, rozhodli sme sa spojiť odpustovú slávnosť so znovuzasvätením. Svätá omša bola rozšírená o spoločnú modlitbu ruženca a v závere bola modlitba zasvätenia sa Panne Márii. My katolíci si totiž tohto roku pripomíname 100. výročie zjavení vo Fatime. Teší nás, že pri tejto príležitosti boli v kaplnke účastní nie len ľudia z farnosti, ale aj pacienti a personál.“ Ako vysvetlil, zasvätenie sa týka hlavne ľudí, teda nie iba vecí. Dodal, že na celoslovenskej úrovni bude najbližšie zasvätenie 5. júla, teda na Sviatok svätého Cyrila a Metoda. 

Image
Foto: Dionýz Kiss 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 jún 2017 )   Čítať viac...  
Jessenniové dni

22 máj 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Pozývame Vás na Jessenniové dni 2017, ktoré sa budú konať 25. a 26. mája v kultúrno-spoločenskom centre JUŽAN v Košiciach. Pozvánku a celý program nájdete na dolu uverejnenom linku. Tešíme sa na Vás!

Image

Pozvánka

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 22 máj 2017 )   Čítať viac...  
Sestra UNLP Košice získala prestížne ocenenie Biele srdce za starostlivosť a ľudskosť

16 máj 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

V Bratislave ocenili sestry a pôrodné asistentky, ktoré do práce vkladajú celé svoje srdce a svojou empatickou povahou vyčnievajú z radu. Jednou z 31 ocenených bola aj PhDr. Jana Fabianová, ktorá pracuje na ambulancii Kliniky úrazovej chirurgie UNLP Košice.

„Cítim a vyslovujem veľkú vďaku všetkým, ktorí pri mne stoja a podporujú ma nie len v práci pre regionálnu komoru, ale aj v mojom povolaní sestry, ktoré  vykonávam s radosťou,“ vysvetľuje J. Fabianová, ktorá bola ocenená v kategórii Sestra v praxi.

Povolanie sestry vykonáva už 17 rokov. Externe pracuje aj ako učiteľ odborných klinických cvičení a zároveň konzultuje záverečné práce študentov na Strednej zdravotníckej škole v Košiciach. Zároveň je školiteľkou pre praktickú časť špecializačného štúdia v odbore Ošetrovateľská starostlivosť v odboroch chirurgie. Nominovaná zastáva pozíciu viceprezidentky v Regionálnej komore Košice II a práve tá podala návrh na jej ocenenie. Ako pani Fabianová uviedla: „Práca pre regionálnu komoru ma v  živote posunula ďalej a aj vďaka ľuďom, ktorí tam pracujú, som dnes práve tam, kde som a preto im patrí veľké ĎAKUJEM.“

Image

Všetci ocenení sa v slovenskej metropole stretli aj s prezidentom SR, Andrejom Kiskom. „Atmosféra počas stretnutia bola uvoľnená, plná úsmevov a pre mňa veľmi výnimočná,“ spomína si na zážitky naša ocenená sestra.

Slávnostný galavečer a odovzdávanie prestížneho ocenenia Biele srdce na republikovej úrovni sa konalo 12.5.2017 v Bratislava. Podujatie organizuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 16 máj 2017 )    
Pozývame Vás na znovuzasvätenie

16 máj 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Milí zamestnanci a priatelia UNLP Košice,

Pri príležitosti 100. výročia začiatku zjavení vo Fatime Vás srdečne pozývame na znovuzasvätenie UNLP Košice NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE, ktoré sa uskutoční na sviatok Panny Márie Pomocnice kresťanov 24.5.2017 v nemocničnej kaplnke na Rastislavovej ulici 43.

Program: 15:00- Večeradlo
                  15:30- Svätá omša spojená so zasvätením

Image
Zdroj: fara.sk

Nakoniec moje nepoškvrnené srdce zvíťazí!

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 16 máj 2017 )    
Prianie ku Dňu matiek

12 máj 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 12 máj 2017 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 177 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001