Dnes je utorok 11. augusta 2020. Sviatok má Zuzana zajtra má sviatok Darina .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Seriál zvyšovania komfortu pacienta v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice pokračuje aj naďalej

19 október 2017   web - Tlačové správy  

Ukončili sme rekonštrukciu lôžkových častí oddelenia urológie na dvoch poschodiach monobloku na Rastislavovej 43. Tá sa uskutočnila v mesiacoch jún, august a september vlastnými zamestnancami a z vlastných zdrojov.
 Image
Foto: Dionýz Kiss

Ako uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Branislav Ropek: „Úplnou zmenou prešli zariadenia na osobnú hygienu, boli vytvorené sprchovacie kúty, vynovené WC, na každom poschodí vzniklo WC ako aj sprcha pre imobilných pacientov s novým obkladom a dlažbou, došlo k výmene umývadiel, vodovodných batérií a súčasťou sa stala aj ventilácia na sprchách.“ Výmenou prešiel aj rozvod elektrického vedenia, zásuvky, svetlá či nočné svietenie na izbách. Počas prác sme kompletne vymaľovali prevádzkové priestory aj izby na oboch poschodiach a nový náter získali aj všetky dvere a zárubne.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 23 október 2017 )   Čítať viac...  
Usporiadali sme seminár "Sclerosis- multiplex- plnohodnotný život s diagnózou"

17 október 2017   web - Udialo sa...  

Tento seminár sa konal v hoteli Dalia a bol určený pre pacientov so sclerosis multiplex ako aj pre širokú verejnosť.

Image

Cieľom semináru bolo oboznámiť verejnosť s možnosťami aj rizikami liečby tohto ochorenia či vplyvu tehotenstva na priebeh choroby z pohľadu najnovších medicínskych poznatkov. Za Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura Košice na ňom vystúpili  Prof. MUDr. Gdovinová, CSc., doc. MUDr. Szilasiová PhD. a MUDr. Vitková PhD. s prednáškami o možnostiach liečby a spojení sklerózy s graviditou. Prítomní sa tiež dozvedeli niečo o skúsenostiach pacientky s týmto ochorením.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 17 október 2017 )    
Za dva týždne sme vyzbierali viac ako 800 vriec a škatúľ

13 október 2017   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice uskutočnila v posledných týždňoch zber pre ľudí zo sociálne slabších pomerov, ktorí využívajú služby zariadenia Oáza- nádej pre nový život v Bernátovciach. Počas dvojtýždňového zberu sa nám podarilo vyzbierať viac ako 800 vriec a škatúľ plných samých potrebných vecí.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Do zberu sa mohli zapojiť všetci zamestnanci nemocnice. Spolu sa nám podarilo zaplniť dva veľké sklady. Zbierali sa rôzne praktické veci ako oblečenie, obuv, riady a spotrebiče do kuchyne, deky, periny a posteľná bielizeň, suché potraviny či rôzne hygienické potreby. Vzhľadom na množstvo vecí, ktoré sa u nás vyzbieralo, sme dokonca odvoz museli rozdeliť na dve časti. Keďže sa v Oáze v Bernátovciach nachádzajú aj rodiny s deťmi, naši zamestnanci im darovali množstvo oblečenia, hračiek či iných potrebných vecí, ktoré im okamžite urobili radosť. Po tomto zbere sa dokonca zariadenie rozhodlo zhotoviť v jednej z unimobúnk škôlku, aby sa s vecami mohli hrať všetky tamojšie detičky. Na budúci týždeň ešte do Bernátoviec poputuje aj plný kamión nábytku. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

Všetkým zamestnancom za ich ochotu a štedrosť zo srdca ďakujeme

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 13 október 2017 )   Čítať viac...  
Polievkový festival 2017 vyhrala naša Mexická jeseň

09 október 2017   web - Udialo sa...  

Najúspešnejšou polievkou tohto ročníka košického Polievkového festivalu bola Mexická jeseň uvarená  tímom Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny UNLP Košice. Prvenstvo im svojimi hlasmi udelili samotní návštevníci festivalu. 40 litrov tejto delikatesy sa predalo v priebehu hodiny.

Image


Členovia polievkového tímu sa rozhodli práve pre túto polievku, nakoľko je jeseň a všetko mexické je známe svojou pikantnosťou. Hlavnou ingredienciou bolo množstvo zeleniny, ale tou, ktorá receptu dodala šmrc, bola fazuľka v paradajkovom náleve. Ako uviedla členka tímu Gabriela Belejová: „Na polievkový festival sme išli so skromnými očakávaniami, keďže sme sa súťažne zapojili prvýkrát. No získať zlatú varešku  (prvé miesto) považujeme za úspech a motiváciu prísť opäť o rok s novou polievkou a vylepšenými nápadmi.“

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 13 október 2017 )   Čítať viac...  
XVI.Fytoapiterapeuticke dni s medzinárodnou účasťou boli veľmi úspešné

06 október 2017   web - Udialo sa...  

V dňoch 30.IX. a 1.X.2017 Univerzitná nemocnica L.P asteura Košice a Lekárska fakulta UPJŠ v spolupráci so Slovenskou akadémiu vied organizovala XVI. Fyto- apiterapeutické dni s medzinárodnou účasťou. Podujatie sa konalo v Kultúrno-spoločenskom centre Južan v Košiciach. Záštitu nad podujatím prijal primátor mesta Košice MUDr.Richard Raši,PhD,MPH a starosta mestskej časti Košice-Juh JUDr.Jaroslav Hlinka.


 Podujatia sa okrem aktívnych a pasívnych účastníkov zo Slovenska a Českej republiky (medzi nimi 5 pracovníkov SAV) zúčastnilo aj 7 špičkových odborníkov z Japonska  a 2 profesori  a 2 docentky z Ukrajiny. V deň pred konaním podujatia(29.IX.) boli Japonskí hostia a organizátori podujatia prijatí primátorom mesta Košice MUDr. Richardom Rašim, PhD., MPH v budove historickej radnice.

Image

Dňa 30.IX. o 10:00 podujatie slávnostne otvoril predseda organizačného výboru MUDr.Štefan Košlík, CSc. Následne sa k prítomný prihovorili členovia čestného predsedníctva : viceprimátorka mesta Košice MUDr. Renáta Lenártová , starosta mestskej časti Košice-Juh JUDr.Jaroslav Hlinka, vedúca Oddelenia molekulárnej apidológie SAV v Bratislave RNDr. Katarína Bíliková, PhD, medicínsky riaditeľ  Univerzitnej nemocnice L.Pasteura MUDr.Peter Linkesch  a v zastúpení dekana Lekárs kej fakulty UPJŠ prednosta Ústavu experimentálnej medicíny LF  UPJŠ MVDr. Alojz Bomba, DrSc.

Image

Celkovo malo podujatie pozitívny ohlas u účastníkov, vrátane prítomných odborníkov, ako aj v masmédiách. Organizátorov podujatia obzvlášť potešilo vysoké hodnotenie odbornej  aj spoločenskej úrovne podujatia odborníkmi z Japonska.

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 október 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 258 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001