Dnes je nedeľa 17. novembra 2019. Sviatok má Klaudia zajtra má sviatok Eugen .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Ortopedické ambulancie sťahujeme do vynovených priestorov

27 marec 2017   web - Udialo sa...  

Po novom sa dve ortopedické ambulancie pre dospelých a jedna pre deti budú nachádzať vo vynovených priestorov v Pavilóne zdravia v areáli na Rastislavovej ulici. Súčasťou sťahovania sú aj priestory denného stacionára pre podávanie infúzií pre ortopedických pacientov.

Sťahovanie budeme realizovať v období 01.04.2017 – 07.04.2017. V tomto období budú naše ambulancie zatvorené a budeme ošetrovať iba akútne stavy v osteologickej ambulancii v Pavilóne zdravia. Za prípadné obmedzenia sa ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.

Image

Ku sťahovaniu pristúpila UNLP Košice najmä v záujme zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti. V doterajšom umiestnení, v pôvodných priestoroch v pavilóne II., ktorý bol postavený pred takmer 100 rokmi, už napriek dlhoročnej snahe o úpravu prostredia nebolo možné dosiahnuť podmienky zodpovedajúce dnešným potrebám. V nových podmienkach dochádza v Pavilóne zdravia k skoncentrovaniu starostlivosti o pacientov s ochorením pohybového aparátu v zmysle umiestnenia pracovísk ortopédie, ortopedickej protetiky a taktiež rehabilitácie, osteológie a reumatológie do jednej budovy. To umožňuje nielen zlepšenie starostlivosti, ale aj zjednodušenie transportu pacientov, ktorých mobilita je často horšia. V nových podmienkach je dosiahnutý plne bezbariérový prístup do všetkých priestorov, ktorý v pôvodnom umiestnení nebol plne technicky realizovateľný.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 27 marec 2017 )    
UNLP Košice dokončila ďalšiu rekonštrukciu

16 marec 2017   web - Udialo sa...  

Po ukončení stavebných prác dostali pacienti UNLP Košice do užívania vynovené priestory B oddelenia Neurologickej kliniky na Triede SNP 1.  Výsledkom prác, ktoré nemocnica realizovala pomocou vlastných zamestnancov, je spríjemnenie hospitalizácie pre našich pacientov, ako aj zlepšenie pracovných podmienok pre našich zamestnancov.

Image

 Zrekonštruované boli dve nadštandardné jednolôžkové izby, WC  a kúpeľne na iných izbách kliniky, spoločné priestory, chodby a zriadené boli aj bezbariérové sociálne zariadenia. Uvedomujeme si totiž, aké dôležité je zabezpečenie bezbariérovosti pre pacientov kliniky, ktorí majú väčšinou zhoršenú mobilitu. „Táto rekonštrukcia je veľkým prínosom pre našich pacientov. Väčšina z nich má zhoršenú mobilitu, a preto rekonštrukcia sociálnych zariadení na bezbariérové bola už nevyhnutnosťou. Rovnako sa aj pre personál uľahčí hygienická starostlivosť o našich pacientov. Najčastejšie sa pacienti v dotazníkoch spokojnosti sťažovali na nevyhovujúce sociálne zariadenia, preto veríme, že aj v tomto smere už podobné sťažnosti nebudú a prispeje to ku spokojnosti pacientov na Neurologickej klinike.“ Uviedla lekárka kliniky, MUDr. Josayová Lenka.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 marec 2017 )   Čítať viac...  
Rada riaditeľov

08 marec 2017   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice má od 1. marca 2017 v platnosti novú zriaďovateľskú listinu. O tej rozhodlo MZ SR ako náš zriaďovateľ. Zmenou je zriadenie kolektívneho štatutárneho orgánu - Rady riaditeľov, ktorá má 3 členov v zložení generálny riaditeľ - MUDr. Milan Maďar, MPH, ekonomický riaditeľ - Ing. Roman Švarc a medicínsky riaditeľ - MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD. Cieľom tejto zmeny má byť podľa slov ministra zdravotníctva Tomáša Druckera posilnenie zodpovednosti a dosiahnutie vyššej miery kontroly a transparentnosti nemocníc v pôsobnosti ministerstva. Zmenou okrem našej nemocnice prešli aj Univerzitná nemocnica v Bratislave, Detská fakultná nemocnica na bratislavských Kramároch a Univerzitná nemocnica Martin, postupne majú byť Rady riaditeľov zriadené aj v iných zdravotníckych zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti MZ SR.

Image 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 14 marec 2017 )    
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach presťahovala svoju Krvnú banku

03 marec 2017   web - Tlačové správy  

Súčasťou chirurgického monobloku, ktorý je stavebne spojený s budovou urgentného príjmu, je už aj Krvná banka, ktorá úzko spolupracuje s chirurgickými klinikami a oddeleniami nachádzajúcimi sa taktiež v tejto budove. Najväčším benefitom sťahovania je rýchlejší prevoz krvi na potrebné miesta, kde o záchrane pacienta môže rozhodnúť každá minúta.

Image


Image


Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 03 marec 2017 )   Čítať viac...  
U ľudí, ktorí trpia rôznymi duševnými chorobami, poslúžilo ako nástroj liečby umenie

16 február 2017   web - Tlačové správy  

To, že umenie a kreativita dokáže liečiť, sa opäť potvrdilo pri ľuďoch trpiacich rôznymi duševnými chorobami. Spoznať vlastné emócie, trénovať sebamotiváciu či zvládať prácu vo väčšej skupine ich posledných 12 mesiacov učil projekt Čisté duše- Príroda a jej čaro pohľadom človeka trpiaceho duševným ochorením.

Image

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 február 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 145 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001