COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Minister Richard Raši slávnostne otvoril nové priestory I. kl. anestéziológie a intenzívnej medicíny
Minister Richard Raši slávnostne otvoril nové priestory I. kl. anestéziológie a intenzívnej medicíny Formátovať pre tlač

12 október 2009    

Prestrihnutím pásky, ktorého sa ujal minister zdravotníctva Richard Raši, bolo dnes predpoludním slávnostne uvedené do užívania nové pracovisko I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny FN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ. Otvorenia nových priestorov sa zúčastnil aj riaditeľ košickej pobočky Úradu pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou MUDr. Ján Valko, dekan Lekárskej fakulty UPJŠ prof. MUDr. Lenard Siegfried, CSc., riaditeľ FN L. Pasteura Košice MUDr. Jaroslav Šajty, námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť pre chirurgické odbory MUDr. Milan Maďar a námestníčka pre ošetrovateľstvo PhDr. Jana Jacková. Hostí pôde kliniky privítal jej prednosta doc. MUDr. Jozef Firment, PhD. spoločne so svojou zástupkyňou MUDr. Janou Šimonovou a vedúcou sestrou Bc. Priskou Bérešovou.

Image

I. klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny FN L. Pasteura Košice a UPJŠ LF sa presťahovala z prvého na druhé poschodie lôžkového monobloku na Triede SNP 1, kde má k dispozícii viac priestoru a lepší hygienický štandard predovšetkým vďaka väčšiemu počtu izieb s menším počtom lôžok. V nových priestoroch pribudli dve nové lôžka, postele sú rozmiestnené po štyri v troch izbách. Pacienti sú od seba vzdialenejší, čím sa nielen zlepšil manipulačný priestor na starostlivosť personálu o pacienta, ale tiež zväčšili bariéry na prenos nozokomiálnych infekcií. K zvýšeniu hygienického štandardu prispelo aj vytvorenie poloboxového systému s čiastočnou izoláciou pacientov.

Klinika tiež mohla v nových priestoroch zriadiť miestnosť pre predanestetické vyšetrenia vykonávané v čase ústavných pohotovostných služieb a vyšetrovňu, ktorá umožňuje vykonávať bezpečnejšie a v lepších podmienkach invazívne zákroky pre pacientov z iných pracovísk nemocnice, napríklad lumbálnu drenáž či sprístupnenie centrálnych žíl. Pribudla tiež miestnosť pre lekárov v ústavnej pohotovostnej službe a denná miestnosť pre personál, okrem toho sa stali súčasťou pracoviska pracovne prednostu a odborných asistentov.

„Máme teraz aj lepšie skladové priestory na uloženie liekov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu a miestnosť pre prístrojovú techniku. Zlepšila sa aj estetická stránka celého pracoviska - vymaľovalo sa nevtieravou pastelovou farbou, na niektorých miestach sa vyliali nové podlahy alebo použili nové linoleá. Zrevidovali sa inžinierske siete, opravili sa niektoré rozvody vody, vďaka čomu mohli pribudnúť nové umývadlá a zrealizovala sa kontrola elektrických rozvodov, pričom sa zvýšil počet elektrických prípojok, ktoré sú potrebné pre používané prístroje.   Pod zvýšenú hygienu prostredia sa podpisuje aj menej frekventovaná chodba a výhodou je, že máme blízko CT a RTG pracoviská. Ďalším plusom bude zriadenie nového biochemického a hematologického laboratória v našich pôvodných priestoroch, vďaka čomu sa vzorky materiálu dostanú na rozbor v krátkom čase,“ poznamenáva prednosta I. KAIM doc. MUDr. Jozef Firment, PhD.


F O T O G A L É R I A :
 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Autor fotografií: Dioníz Kiss

 

Priestory na 2. poschodí lôžkovej časti monobloku, v ktorých bola zriadená I. klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, boli uvoľnené po odsťahovaní Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb do novej budovy. Odovzdané boli aj ďalšie priestory, ktoré plánuje Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice využiť pre svoje potreby.

FN L. Pasteura Košice plánuje do budúcnosti aj ďalšie zmeny:

- Na 15. poschodí budujeme pracovisko miniinvazívnej chirurgie, ktoré bude súčasťou I. chirurgickej kliniky.
- Na 5. poschodie sa presťahuje III. interná klinika z Rastislavovej 43, ktorá sa nedávno zlúčila s Klinikou preventívnej a športovej medicíny.
- Na 4., 5. a 7. poschodí by mala byť situovaná I. psychiatrická klinika, ktorá uvoľní priestory v hrebeňovej stavbe v susedstve monobloku Detskej fakultnej nemocnici Košice.
- Na I. poschodí, v priestoroch uvoľnených po I. klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, plánujeme vybudovať moderné oddelenia laboratórnej medicíny.
- Po odchode VÚSCH sme získali aj tri operačné sály, ktoré budú využité pre potreby miniinvazívnej chirurgie, ortopédie a neurochirurgie.

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 13 október 2009 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001