COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Taipejská reprezentačná kancelária venovala prístrojovú techniku pre stomatológov
Taipejská reprezentačná kancelária venovala prístrojovú techniku pre stomatológov Formátovať pre tlač

29 september 2009    

Dnes predpoludním odovzdal vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie Chiun-Ming Chen a jeho asistent Lin-Chiu Hung dar pre Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice v hodnote cca 6300 eúr. Ide o drobnú prístrojovú techniku pre kliniku stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie, ktorá bude slúžiť na klinické potreby ošetrovania pacientov i pregraduálnu a postgraduálnu výučbu.

Image

Taipejskú delegáciu privítal na pôde kliniky stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie námestník riaditeľa FN L. Pasteura Košice MUDr. Milan Maďar a prednosta kliniky prof. MUDr. Andrej Jenča, CSc. Ten pri tejto príležitosti darované prístroje slávnostne uviedol do prevádzky a demonštroval ich využitie. Následne sa uskutočnilo stretnutie s personálom kliniky a študentmi lekárskej fakulty, ktorí ich budú používať.

„Taiwanské zastúpenie na Slovensku ponúklo Slovensku pomoc pri zabezpečení výuky študentov na rôznych stupňoch vzdelávania. Naša klinika dostala ponuku na zabezpečenie drobnej prístrojovej techniky pre podporu výuky zubného lekárstva podľa našich potrieb. Dohodli sme sa na zakúpení troch polymerizačných lámp, dvoch turbíniek na trepanáciu zuba a odstraňovač zubného kameňa, ktoré budú prínosom pri výučbe i poskytovaní zdravotnej starostlivosti, takže osoh z nich budú mať nielen študenti medicíny a stomatológovia, ale aj pacienti. Som veľmi rád, že som dnes mohol osobne prevziať tieto prístroje a poďakovať za ne priamo taiwanským zástupcom – pánom Chiun-Ming Chen a Lin-Chiu Hung,“ konštatoval pri slávnostnom odovzdaní nových prístrojov prednosta kliniky stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie prof. MUDr. Andrej Jenča, CSc., ktorý vyjadril presvedčenie, že dôjde k ďalšiemu rozvíjaniu spolupráce s taiwanskou stranou.

F O T O G A L É R I A : 

Image

Image

Image

Foto: Dionýz Kiss

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 02 október 2009 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001