COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 21. januára 2021. Sviatok má Vincent zajtra má sviatok Zora .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice si pripomína 85-te výročie svojho vzniku
Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice si pripomína 85-te výročie svojho vzniku Formátovať pre tlač

24 jún 2009    

Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice si v stredu 24 júna pripomenula 85-te výročie svojho vzniku.  Pri svojom otvorení 24. júna 1924 mala 600 postelí a sedem oddelení (chirurgické, internistické, kožno-pohlavné, očné, detské, pľúcne a infekčné) a jej prvým riaditeľom bol MUDr. Jozef Uram, syn národovca a spisovateľa Rehora Urama - Podtatranského.

V súčasnosti má Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice 1616 lôžok a zamestnáva viac než 3700 pracovníkov. Je druhou najväčšou slovenskou nemocnicou a poskytuje zdravotnú starostlivosť nielen pre pacientov z Košického kraja, ale v špecifických odboroch pre celý východoslovenský región. Jej súčasťou sú tri centrá, dva ústavy, tridsať kliník a tridsať oddelení. Sústredené sú v dvoch prevádzkach – v areáli na Rastislavovej č. 43 a na Triede SNP č. 1.

Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice poskytuje široké spektrum zdravotníckych výkonov hradených z verejného zdravotného poistenia a tiež služby nad rámec verejného zdravotného poistenia (platené služby). Ročne uskutoční vyše 50-tisíc hospitalizácií a jej pracovníci vyšetria ročne cez 700-tisíc pacientov (ambulantne, konziliárne a v ústavných pohotovostných službách). Počet svalzových výkonov uskutočnených v zdravotníckom zariadení prevyšuje 4 milióny. Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice je výučbovou bázou pre Lekársku fakultu UPJŠ Košice. Je držiteľom certifikátov integrovaného manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva podľa noriem  ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Jej súčasným riaditeľom je MUDr. Jaroslav Šajty.

Oslavy 85-teho výročia otvorenia nemocnice sa uskutočnia na jeseň tohto roka.

F O T O G A L É R I A :

Image

Image

Image

Image

Image
Foto: Dionýz Kiss Image
historická fotografia 1. leteckej roty

 

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 25 jún 2009 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001