COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 21. januára 2021. Sviatok má Vincent zajtra má sviatok Zora .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Pacienti I. psychiatrickej kliniky varili guláš a súťažili v prírode
Pacienti I. psychiatrickej kliniky varili guláš a súťažili v prírode Formátovať pre tlač

14 máj 2009    

Vydarenú akciu majú za sebou pacienti a pracovníci I. psychiatrickej kliniky, ktorí spojili terapiu s pobytom v prírode a varením gulášu. Na Alpínke sa okrem kuchtenia a pochutnávania si na skvelom guláši tiež živo debatovalo, súťažilo, hralo a spievalo. V prírode strávili pacienti a zdravotníci vyše šesť hodín a dobre si pritom prevetrali hlavu a oddýchli.

„Rozhodli sme sa trochu prekročiť rámec oficiálnej nemocničnej starostlivosti a spojiť terapiu s príjemnou atmosférou. Táto klubová aktivita v atypickom prostredí bola prvou lastovičku, no vzhľadom na výborné odozvy asi nebude poslednou,“ konštatovala odborná asistentka PhDr. Milana Kovaničová, CSc., ktorá s dobrým nápadom prišla.

Image

Na Alpínke sa stretla päťdesiatka pacientovi z oddelenia, denného psychiatrického stacionára, a združenia Radosť a vyše desať zamestnacov I. psychiatrickej kliniky, ktorí spoločne nielen varili, ale i súťažili v rôznych zábavných disciplínach. Nešlo len o zábavu, cieľom tejto klubovej aktivity v netradičnom prostredí bol nácvik určitých činností, prehlbovanie dôvery, prepojenie hospitalizovaných pacientov s pacientmi denného stacionára navzájom a ich zblíženie so zdravotníckym personálom.

„Táto neformálna atmosféra umožňuje pacientom porozprávať sa a sebarealizovať v úplne inom prostredí, než na aké sú zvyknutí. A ktokoľvek z okoloidúcich vidí iba dobre sa baviacu skupinu ľudí, pričom rozdiel medzi človekom s psychickými ťažkosťami a ostatnými ľuďmi je sotva badateľný. U verejnosti nanešťastie prevláda názor, že psychiatricky pacient je ten, na kom to je hneď vidieť. Ale medzi týmito ľuďmi by ste iba ťažko rozlíšili toho, kto trpí depresiou, úzkosťou či inou psychotickou poruchou. Všetci sa bavia a súťažia rovnako hravo a dravo a to bolo našim cieľom. Som veľmi rada, že sa táto akcia vydarila a že sa všetci dobre zabávajú,“ poznamenala prednostka I. psychiatrickej kliniky MUDr. Eva Pálová, PhD.

 

F O T O G A L É R I A :

Image

Image

Image

Image

Autor fotografií: Dionýz Kiss

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 14 máj 2009 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001