COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Slovenský patchworkársky cech obdarúva nechcené bábätká hrejivými prikrývkami
Slovenský patchworkársky cech obdarúva nechcené bábätká hrejivými prikrývkami Formátovať pre tlač

16 apríl 2009    

S peknou myšlienkou prišiel Slovenský patchworkársky cech, ktorého členovia sa venujú výrobe krásnych detských prikrývok. Nechceným deťom umiestneným v Hniezde záchrany alebo bábätkám narodeným pri takzvanom anonymnom pôrode vo FN L. Pasteura Košice venujú patchworkovú prikrývku. Tento dar má byť prvou osobnou vecou, ktorá ich bude po opustení nemocnice sprevádzať a zahrievať láskou, ktorú do nej všili členky cechu pri jej výrobe.

Slovenský patchworkársky cech vznikol na jeseň v roku 2006 ako občianske združenie. Združuje ľudí, ktorí sa profesionálne či ako laici venujú technike patchwork (ide o zošívanie malých kúskov látky), quiltingu (výrobe prešívaných prikrývok) a s nimi súvisiacimi aktivitami, či iným ručným prácam. Podporuje ich v rozvoji, výmene skúseností a vedomostí, a propaguje patchwork ako aktivitu voľného času pre deti a dospelých aj ako jednu z foriem duševnej relaxácie typu art-terapie.

„Nie je to však len o stretávaní a túžbe tvoriť. Touto krásnou záľubou sa snažíme aj pomáhať. A práve to je zmyslom nášho  projektu ‚Hrejivé hniezdo‘, v rámci ktorého sme darovali už desiatky detských prikrývok rôznym novorodeneckým oddeleniam. Najnovšie k nim pribudli aj neonatologické oddelenia Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice a nás veľmi teší, že aj tamojšie bábätká, ku ktorým nebol osud pri ich narodení priaznivo naklonený, pocítia lásku a náklonnosť aj vďaka nášmu pričineniu,“ hovorí predsedníčka združenia Slovenský patchworkársky cech Katarína Majerčíková.


Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001