COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 6. mája 2021. Sviatok má Hermína zajtra má sviatok Monika .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow O očkovanie vakcínou AstraZeneca je medzi učiteľmi v Košiciach mimoriadny záujem
O očkovanie vakcínou AstraZeneca je medzi učiteľmi v Košiciach mimoriadny záujem Formátovať pre tlač

15 február 2021    

Od dnešného rána sme vo Vakcinačnom centre UNLP Košice začali očkovať pedagogických pracovníkov do 55 rokov z  Košického samosprávneho kraja. „O očkovanie je mimoriadny záujem, hoci sme mali otvoriť od 8.00 hod.  prvých učiteľov sme zaočkovali takmer o hodinu skôr, už čakali pred Vakcinačným centrom,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

Image

"Pri očkovaní pedagogických pracovníkov do 55 rokov sa používa vakcína AstraZeneca, v priebehu víkendu by sme mali zaočkovať do 2000 učiteľov. Záujem o vakcináciu nás veľmi teší, je veľmi dôležité, aby bolo čo najviac zaočkovaných,“ vysvetľuje P. Kizek.

Na najbližšie dni doručili do Košíc 2000 dávok vakcíny AstraZeneca. „Aj pri tejto vakcíne sa podávajú dve dávky v rozmedzí 4 – 12 týždňov.  O termíne druhej dávky dostanú pedagógovia informáciu prostredníctvom sms,“ vysvetľuje Lenka Balogová vedúca lekárka Vakcinačného centra v Košiciach.

Image
Andrea Rendošová, učiteľka MŠ v Košiciach, folkloristka

Od soboty sa očkujú pedagogickí pracovníci  v zmysle usmernení ministerstva školstva a zdravotníctva, tak ako sa nahlásili prostredníctvom portálu korona.gov.sk. „Zároveň sa od pondelka pripravujeme na očkovanie učiteľov nad 55 rokov. Tí sa budú očkovať vakcínou Moderna,“ dodala L. Balogová.

Učitelia sa pri registrácii vo Vakcinačnom centre UNLP Košice preukazujú COVID pasom, občianskym preukazom a potvrdením od zamestnávateľa. Pred očkovaním odovzdajú anamnestický dotazník a informovaný súhlas pacienta. Všetky dokumenty sú k dispozícii vo vakcinačnom centre.

Image
Personál Vakcinačného centra UNLP Košice

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 21 február 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001