COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 2. marca 2021. Sviatok má Anežka zajtra má sviatok Bohumil/Bohumila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow V covidovej zóne bude bezpečnejšie. Nadácia SPP darovala 7.800 eur na moderné čističky vzduchu
V covidovej zóne bude bezpečnejšie. Nadácia SPP darovala 7.800 eur na moderné čističky vzduchu Formátovať pre tlač

10 február 2021    

Zdravotníci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktorí stoja v prvej línii boja s koronavírusom sa na svojich pracoviskách môžu cítiť zase o niečo bezpečnejšie.  Pre COVID vyčlenenú nemocnicu na Rastislavovej ulici sme vďaka finančným darom zakúpili ďalšie technické zariadenia, ktoré dezinfikujú vzduch aj povrch medicínskeho vybavenia v miestnostiach pre zdravotníkov i pacientov.

Moderná ochrana OAIM - plazmové čističky vzduchu
Plazmové dezinfektory ovzdušia zamedzia šírenie patogénov vo vzduchu na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), kde sú aktuálne, počas pandémie COVID-19, hospitalizovaní kriticky chorí pacienti. „Vďaka štyrom plazmovým čističkám vzduchu sa na tomto pracovisku zvýši bezpečnosť práce pre viac ako 100 zamestnancov - lekárov, sestry, sanitárov, medikov aj upratovačky. Moderná technológia nám zaručí aj prevenciu pred šírením nozokomiálnych (nemocničných) nákaz medzi hospitalizovanými pacientmi na OAIM,“ zhrnul výhody nových zariadení výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.

Image
vľavo MUDr. Ján Michlík, primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM)

Image

Germicídne žiariče pre covidové oddelenia za 10.500 eur vďaka VSE a. s.
Prostredie covidových pracovísk je rizikové najmä z hľadiska šírenia mikroorganizmov v ovzduší. Všetky prístroje na čistenie a dezinfekciu sú preto mimoriadne dôležité. Zakúpené germicídne žiariče ničia mikroorganizmy ako sú baktérie, plesne, kvasinky a vírusy vrátane koronavírusu, ktorý sa dokázateľne šíri vzduchom.  „Germicídne žiariče, ktoré dezinfikujú vzduch, sme inštalovali do ďalších izieb pacientov a miestností sestier a lekárov. Tie, ktoré dezinfikujú aj povrchy bez prítomnosti osôb, sme umiestnili na operačné sály a vyšetrovne. Sú vybavené pohybovým senzorom. Na reprofilizované oddelenia v areáli na Rastislavovej sme inštalovali spolu 25 germicídnych žiaričov.“ 

„Moje poďakovanie v mene vedenia nemocnice patrí Nadácii SPP a Východoslovenskej energetike za finančný dar v prospech našich pacientov a personálu v prvej línii,“ uzavrel Martin Paulo.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 15 február 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001