COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 2. marca 2021. Sviatok má Anežka zajtra má sviatok Bohumil/Bohumila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Počas poľadovice ošetrili naši úrazoví chirurgovia vyše 100 ľudí, najmä úrazy zápästí a členkov
Počas poľadovice ošetrili naši úrazoví chirurgovia vyše 100 ľudí, najmä úrazy zápästí a členkov Formátovať pre tlač

08 február 2021    

Čakáreň pred úrazovou ambulanciou bola počas nedele plná ubolených pacientov po páde na zľadovatených chodníkoch. Úrazoví chirurgovia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice na Tr. SNP ošetrovali celú noc. Od nedele do pondelka rána zaznamenali spolu 109 úrazov a čakáreň bola aj dopoludnia plná zranených ľudí. Najviac úrazov utrpeli chodci v strednom veku.

Prevažovali ľahké zranenia
 „Najmä zlomeniny zápästí a členkov sú typické pri pádoch po pošmyknutí sa na zasneženom alebo zľadovatenom chodníku, tých bolo určite najviac. Vyskytli sa však aj otvorené zlomeniny končatín a zlomeniny ramennej kosti. Do nemocnice sme museli prijať 12 pacientov, piati z nich si vyžadovali operáciu,“ informoval primár Oddelenia urgentného príjmu (OUP) UNLP Košice na Triede SNP, MUDr. Ľubomír Stripaj. Dôvodom na úrazové ošetrenie boli aj ľahšie poranenia kolien, či lakťov a ľahšie úrazy hlavy.Najčastejšie sa ľudia pošmykli pri venčení psa, ako aj pri vysypaní koša.

Mimoriadne vyťažené bolo aj rádiologické pracovisko
„Len počas uplynulej noci, od 19-tej hod. do dnešného rána sme uskutočnili zhruba 60 RTG a vyše 20 CT diagnostických výkonov len po páde na zaľadnený chodník, či schody,“ potvrdila MUDr. Dana Kozáková, zástupkyňa prednostu Kliniky rádiodiagnostiky a zobrazovacích metód UNLP Košice na Tr. SNP, ktorá v tom čase aj slúžila.

Rada na záver: Aj napriek obmedzenému pobytu vonku v dôsledku COVID-19 si počas prechádzky, pri venčení psa, či kvôli potrebe nákupu nezabúdajte držať ruky von z vreciek. Na vychádzky používajte pevnú obuv s protišmykovou podrážkou.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 10 február 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001