COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 2. marca 2021. Sviatok má Anežka zajtra má sviatok Bohumil/Bohumila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Počet úmrtí pacientov v UNLP na COVID-19 oproti októbru je dvojnásobný.
Počet úmrtí pacientov v UNLP na COVID-19 oproti októbru je dvojnásobný. Formátovať pre tlač

22 január 2021    

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice aktuálne denne prijímame najvyššie počty pacientov s COVID-19. Ide o vážnejšie stavy a hospitalizácie trvajú dlhšie.

Počet hospitalizovaných pacientov k dnešnému dňu je 278, je to najvyšší počet pacientov počas celej pandémie. 21 pacientov leží v kritickom stave napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. „Je však potrebné si uvedomiť, že počet aktuálne hospitalizovaných COVID pacientov v Košiciach je vyšší. Niektorých pacientov totiž presúvame do iných nemocníc," uviedol výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo. 

Image

„Posledné dni zaznamenávame najvyššie denné príjmy COVID pacientov, predvčerom 41, včera to bolo 56 nových hospitalizácií. Ide o najväčší príjem pacientov za január a počas celej COVID pandémie vôbec,“ hovorí generálny riaditeľ UNLP Vladimír Grešš.

Priemerná hospitalizácia pacienta je 6 a pol dňa. „Pri COVID pacientoch to však neplatí. A čo je dôležité, ich hospitalizácia sa stále predlžuje. Kým v decembri boli COVID pacienti na Klinike infektológie a cestovnej medicíny hospitalizovaní viac ako 7 dní, v januári je to viac ako 10. Na infektologickej JIS v decembri ležali pacienti viac ako 5 dní, teraz je to dvakrát dlhšie, teda vyše 10 dní,“ konštatuje V. Grešš.

Rovnako zložitá je situácia aj na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) pri pacientoch napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. V decembri boli COVID pacienti na takomto lôžku hospitalizovaní viac než 10 dní, v januári je to takmer dva krát viac 19,29 dňa. Dlhšiu dobu hospitalizácie je možné pripísať ťažším zdravotným stavom, v akých sú k nám pacienti privážaní.
 
V januári (v termíne: 12.-20.1.2021) sme z UNLP denne prepustili do domácej liečby 5 – 27 vyliečených COVID pacientov (spolu: 167). Do iných nemocníc sa denne presunulo 1 – 12 COVID pacientov (spolu: 32). Počet úmrtí COVID pacientov je v tomto období denne 2 – 8 (spolu: 44).

Počet úmrtí sa od októbra zdvojnásobil
Celkový počet úmrtí sa na pracovisku Rastislavova 43 (červená COVID zóna) zvyšuje z mesiaca na mesiac. Oproti októbru minulého roku (počet úmrtí 67), kedy sme už boli v druhej vlne COVID pandémie, vzrástol počet úmrtí takmer dvojnásobne, pričom ešte nie je koniec mesiaca (počet úmrtí: 128).

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 26 január 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001