COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 2. marca 2021. Sviatok má Anežka zajtra má sviatok Bohumil/Bohumila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Mobilný vakcinačný tím UNLP zaočkoval prvých klientov DSS v Košickom kraji.
Mobilný vakcinačný tím UNLP zaočkoval prvých klientov DSS v Košickom kraji. Formátovať pre tlač

19 január 2021    

Od dnešného dňa (19.1.) bude dochádzať vakcinačný tím Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice do zariadení sociálnych služieb v Košickom samosprávnom kraji, aby zaočkoval najzraniteľnejších obyvateľov proti ochoreniu COVID-19. Ide najmä o seniorov s priemerným vekom okolo sedemdesiatky, ktorí sú odkázaní na starostlivosť personálu mimo svojich rodín. Začíname očkovať v Domove sociálnych služieb Via Lux v Barci, kde je umiestnených 30 až 40 % ležiacich klientov.

„Oceňujem našich zamestnancov, že promptne vytvorili tento profesionálny vakcinačný tím, ktorý priamo v domovoch sociálnych služieb zaočkuje aj imobilných klientov a poskytne im väčšiu istotu a nádej odolávať tejto nákaze,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Vladimír Grešš.

Image

V zariadeniach pre seniorov je riziko šírenia koronavírusu oveľa väčšie
Na malej ploche domova spolunažíva veľa starších ľudí, ktorí ak sa infikujú, môžu mať veľmi komplikovaný priebeh ochorenia. Dôkazom sú infikovaní pacienti v nemocniciach, ktorých vek je nad 65 rokov. „Všetci členovia našej výjazdovej očkovacej skupiny podstúpili PCR testovanie. Sme tu traja lekári, jedna sestra, pomáhajú nám aj dve medičky a asistuje duchovný otec,“ povedal MUDr. Marek Varga, PhD., vedúci lekár mobilného očkovacieho tímu UNLP.

Image

„Počas tohto týždňa zaočkuje náš mobilný tím vyše 560 klientov a zamestnancov v štyroch zariadeniach sociálnych služieb. Nasledujúci týždeň v utorok je už plánované očkovanie pre 140 ďalších záujemcov z domova pre seniorov. Zaočkovanie ľudí v dôchodkovom veku považujem za veľmi zodpovedné riešenie. Verím, že sa to postupne prejaví nielen v obsadenosti našich covid lôžok, ale eliminujú sa aj ťažšie priebehy ochorenia COVID-19 u týchto ľudí,“ informoval MUDr. Martin Paulo, výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu
starostlivosť UNLP.

Aj po zaočkovaní odporúčame dôsledne dodržiavať hygienicko-epidemiologický režim
„Protilátky je možné rozlíšiť v krvi 12-ty deň po prvej očkovacej dávke, vtedy sa zníži riziko nákazy o 50%. Efekt vakcinácie sa ukáže až o mesiac,“
vysvetlil MUDr. Martin Novotný, PhD., primár Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice.
Očkovací tím podal dnes vakcínu od výrobcu Pfizer a BioNTech 346 klientom a zamestnancom DSS Via Lux v Barci a na očkovanie prišli aj 14 zamestnanci a klienti zariadenia v Kráľovciach.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 20 január 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001