COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Počet hospitalizovaných s COVID-19 stúpol v UNLP na 268.
Počet hospitalizovaných s COVID-19 stúpol v UNLP na 268. Formátovať pre tlač

11 január 2021    

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice je hospitalizovaných 268 pacientov s ochorením COVID-19. 20-ti sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Lôžka máme obsadené takmer na 90%. Približujeme sa k hranici 300 pacientov, zatiaľ máme vyčlenených 302 lôžok.

 Image
MUDr. Michal Karásek, vedúci lekár jedného z reprofilizovaných oddelení (vpravo), 
s kňazom v covid zóne

"Problémy ďalšieho zvyšovania kapacity COVID lôžok nám však okrem personálneho zabezpečenia spôsobuje momentálne aj technický limit pri dodávke medicinálneho kyslíka. Jeho spotreba nám od mája 2020 doteraz stúpla o 600%. Navýšenie kapacity by malo byť zvládnuté  do 7 maximálne 14 dní,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice Vladimír Grešš. „V areáli UNLP Košice na Tr. SNP 1 poskytujeme zdravotnú starostlivosť pre ďalších takmer 300 pacientov,“ dodal V. Grešš. Priemerná doba hospitalizácie COVID pacientov v UNLP je 8 a pol dňa.

UNLP odbremenia okolité nemocnice
Najbližšie dni potrebuje UNLP Košice pomoc okolitých nemocníc. „Mohli by nás denne odbremeniť o približne 10 – 15 pacientov. Pomôže nám to, kým vyriešime technické navýšenie kapacity kyslíka. Následne budeme môcť zabezpečiť ďalšie navýšenie už pripravených lôžok. Bude to 6 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou a ďalších 42 bežných COVID lôžok s kyslíkom,“ uviedol výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.
V karanténe máme aktuálne 170 zamestnancov. „Požiadali sme o ďalších 70 medikov z LF UPJŠ, najmä z odborov všeobecné lekárstvo, stomatológia a ošetrovateľstvo,“ uzavrel M. Paulo.
 
Pomoc kňazov má pre nás mimoriadny význam
  
24 kňazov z Košickej arcidiecézy vypomáha od dnešného dňa v UNLP Košice na rôznych nemocničných klinikách a oddeleniach. „Piati z nich prejavili záujem, že chcú pôsobiť priamo na COVID oddeleniach, sami prekonali COVID. Budú teda pomáhať v zóne na Rastislavovej,  ostatní budú pracovať v očkovacom centre a tiež v tzv. "bielej" nemocnici na Tr. SNP. Pomôžu tak odbremeniť vyčerpaný personál,“ uviedol výkonný riaditeľa UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek. „Určite pomôžu aj pacientom, ktorých nemôžu v tejto situácii navštíviť blízki a príbuzní, dobrým slovom dokážu veľmi pomôcť.“

Ambulancie v tzv. Starej nemocnici na Rastislavovej ulici len pre COVID pacientov
Od dnešného dňa pracovisko na Rastislavovej ulici slúži výlučne pre COVID pacientov, reprofilzovali sme aj všetky tunajšie ambulancie. Až do odvolania budú slúžiť len pre zdravotné úkony pre COVID pozitívnych pacientov, prípadne pre ľudí s podozrením na toto ochorenia. Prosíme našich pacientov, predovšetkým budúce mamičky, prípadne matky krátko po pôrode, ktoré využívajú tunajšie neonatologické alebo gynekologické ambulancie, aby kontaktovali svojich lekárov, budú ich informovať o ďalšom postupe. Pracovisko na Tr. SNP je im plne k dispozícii.

Pre všetkých neCOVIDových pacientov slúži pracovisko na Tr. SNP 1 v Košiciach, tzv. Nová nemocnica. V prípade akútnych stavov a neodkladnej zdravotnej starostlivosti u neCOVIDových pacientov je potrebné, aby vyhľadali zdravotnú starostlivosť na Oddelení urgentného príjmu na Tr. SNP.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 14 január 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001