COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 20. apríla 2021. Sviatok má Marcel zajtra má sviatok Ervín .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow UNLP Košice: Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 sa stabilizoval. Úmrtí je viac.
UNLP Košice: Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 sa stabilizoval. Úmrtí je viac. Formátovať pre tlač

20 november 2020    

V UNLP Košice sa počet pacientov s ochorením COVID-19 za posledné tri týždne stabilizoval. Počas tohto týždňa sme prijali 32 pozitívnych pacientov, a taký istý počet pacientov za rovnaký čas sme prepustili aj domov.

Aktuálne sa v našej nemocnici lieči spolu 81 pacientov. Z nich traja sú v kritickom stave, napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Image

Na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) sa situácia zlepšila
Kým pred dvoma týždňami tam ležalo 10 pacientov napojených na pľúcnu ventiláciu, dnes sú napojení traja. „Jednou z príčin zlepšenia stavu je, že pacienti infikovaní koronavírusom si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu 2-3 týždne. Čiže pacientov, ktorých sme odpojili začali v týchto dňoch dýchať sami bez podpory a boli preložení na iné reprofilizované oddelenie na doliečenie a za ten čas nám pribudli v podstate len dvaja pacienti,“ vysvetlil primár OAIM MUDr. Ján Michlík.

„Nepriaznivá správa je, že kým v októbri zomrelo v našej nemocnici na koronavírus 19 pacientov, v novembri rátame už teraz viac obetí ako v októbri a to ešte nie je koniec mesiaca,“ informoval výkonný riaditeľ Peter Kizek.

Lôžka vyčlenené pre infikovaných pacientov v areáli na Rastislavovej, ktorý patrí do červenej zóny, sú momentálne obsadené na 46%. Pre pacientov s ochorením COVID-19 tak ostáva voľných ešte 96 lôžok. „Medzi nimi sú aj reprofilizované lôžka pre pozitívnych psychiatrických pacientov z celého východoslovenského regiónu, ktorí sú izolovaní na lôžkovom oddelení II. psychiatrickej kliniky,“ doplnil Kizek..

Z celkového počtu okolo 3500 zamestnancov máme aktuálne v karanténe 90 zdravotníkov, vrátane sanitárov. Zatiaľ sme schopní zabezpečiť zdravotnú starostlivosť o pacientov vďaka reorganizácii. Pomáhajú rezidenti, medici a v službách pri pacientoch s koronavírusom sa striedajú aj niektorí lekári a sestry z pracoviska na Triede SNP.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 20 november 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001