COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 20. apríla 2021. Sviatok má Marcel zajtra má sviatok Ervín .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow UNLP Košice: Tretine zdravotných sestier dorovnáme platy, odstránime krivdu z minulosti
UNLP Košice: Tretine zdravotných sestier dorovnáme platy, odstránime krivdu z minulosti Formátovať pre tlač

13 november 2020    

Všetky zdravotné sestry z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice by mali byť odmeňované spravodlivo. Nový manažment identifikoval skupinu zdravotných sestier, ktoré boli doposiaľ odmeňované len podľa starých interných smerníc nemocnice, nie podľa Zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve.

                                                             ilustračný záber

„Na nezrovnalosti a rozpor so zákonom sme prišli po tom, ako sme preverili viac než 1000 platových výmerov zdravotných sestier,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice Vladimír Grešš.

„Tento nepochopiteľný, nezákonný stav sme zdedili po predchodcoch. Dorovnáme túto nespravodlivosť z minulosti. Naše sestry sa dočkajú svojej spravodlivej výplaty už tento mesiac,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.
 
•  40% ambulantných sestier sa zvýšia mzdy od  40,-  do 212,- €.
Celkové mesačné náklady sa tak   pre nemocnicu   zvýšia zruba  o 19.000,- €. 
•  25% sestier pri lôžku bude mať zvýšený  plat o viac ako 40 eur.
Celkové mesačné náklady pre nemocnicu budú viac než  10.800,- €. 

Najskôr sa kontrolovali platy ambulantných sestier. „Pokiaľ ide o ambulantné sestry, príprava podkladov a  kompletná úprava ich osobnej agendy si vyžiadala viac než  dva mesiace  preverovania a kontrolovania  personálnych podkladov každej jednej zdravotnej sestry. Všetkým pripravíme nové pracovné náplne, ktoré súvisia s úpravou mzdy tak, aby boli v súlade so zákonom,“ informovala vedúca Odboru  ošetrovateľstva UNLP Košice Mgr. Lucia Boháčová.

V krátkom čase sa upravia platy aj sestrám pri lôžku, ihneď po kontrole ich personálnych podkladov. V UNLP Košice v súčasnosti pracuje 249 ambulantných a 830 zdravotných sestier pri lôžku. Nemocnici sa uplynulé mesiace darí mierne stabilizovať aj počty zdravotných sestier. Za obdobie máj - september bolo prijatých 48 sestier a len 24 rozviazalo pracovný pomer. Za uplynulý rok UNLP Košice síce prijala do pracovného pomeru 52 sestier, ale až 73 sestier  ho ukončilo. 

„Dedičstvo z minulých rokov je plne v zodpovednosti našich predchodcov, my sme situáciu začali okamžite riešiť. Tak, aby každá naša sestra bola odmeňovaná spravodlivo, za svoju prácu, vzdelanie, prax a skúsenosti. UNLP bude podporovať vzdelávanie sestier, aby sme mali dostatočný počet sestier špecialistiek. Predpokladáme, že nároky na vyššie mzdy tak budú aj ďalej rásť,“ uzavrel M. Paulo. 

Lepšiu výplatu dostane v novembri každý zamestnanec z COVID zón nemocnice 
„Všetkým našim zamestnancom patrí veľká vďaka, zvlášť v tento mimoriadne náročný rok, kedy bojujeme s pandémiou koronavírusu. Naši zamestnanci dostanú prémie z finančných prostriedkov, ktoré vyčlenila vláda na prvú vlnu pandémie. Rada riaditeľov UNLP rovnako rozhodla o pridelení odmien všetkým zdravotníkom, ktorí pracujú priamo v COVID zónach. Verím, že financie navyše budú ocenením za všetko, čo zdravotníci v starostlivosti o pacientov robia,“ uzavrel generálny riaditeľ UNLP Košice Vladimír Grešš.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 13 november 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001