COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 20. apríla 2021. Sviatok má Marcel zajtra má sviatok Ervín .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Bezplatné odberové miesto na antigénové testy zabezpečuje UNLP v spolupráci s SČK na Ipeľskej 1
Bezplatné odberové miesto na antigénové testy zabezpečuje UNLP v spolupráci s SČK na Ipeľskej 1 Formátovať pre tlač

12 november 2020    
Bezplatné odberové miesto na antigénové testy v Košiciach  je zriadené na Ipeľskej ulici 1 v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Slúži len pre peších záujemcov o testovanie. Pokiaľ sa chce ktokoľvek dobrovoľne otestovať, môže tak spraviť v čase od 8.00 – do 16.00, posledné testovanie sa robí o 15.30 hod.

Nové odberové miesto personálne zabezpečuje Slovenský červený kríž, územný spolok Košice - mesto. „Antigénové testy máme zabezpečené, takisto personálne kapacity. Sú to zdravotníci  z našich radov, ktorí budú denne testovať záujemcov,“ hovorí Ing. Zuzana Jusková, riaditeľka košického spolku SČK. 

Denná  kapacita antigénového odberového miesta je 300 testov
Vzhľadom na to, že záujem je mimoriadne veľký, pripravuje SČK zriadenie Call centra, aby sa ľudia mohli na testovanie objednávať a nečakali zbytočne v rade. „Kým sa nám toto Call centrum podarí spustiť, musia si ľudia vyzdvihnúť časenky na test medzi 8.00 – 9.00 hod. Maximálny počet otestovaných za deň je 300 ľudí. Chceme sa vyhnúť radom, nielen kvôli dĺžke čakania, ale aj preto, aby nedochádzalo k prípadnému prenosu infekcie medzi čakajúcimi v rade,“ uzavrela Z. Jusková. 

Zriadenie bezplatných antigénových odberných miest iniciovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, slúžia všetkým, ktorí sa chcú dobrovoľne pretestovať na ochorenie Covid-19. UNLP Košice má v súčasnosti zriadené dve odberné miesta. Na Ipeľskej 1 slúži na realizáciu antigénových testov, veľkokapacitné odberové miesto na Bardejovskej 6 (areál DPMK) slúži ako drive in na PCR testovanie.  
Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 12 november 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001