COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 20. apríla 2021. Sviatok má Marcel zajtra má sviatok Ervín .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Podporujeme projekt Spoločná zodpovednosť
Podporujeme projekt Spoločná zodpovednosť Formátovať pre tlač

30 október 2020    

Do celoplošného testovania sa aktívne zapojí vedenie nemocnice a desiatky dobrovoľníkov: lekárov, sestier či personálu

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice aktívne podporí  projekt „Spoločná zodpovednosť", ktorý realizuje Ministerstvo obrany SR v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR. Podľa možností a kapacít sa zamestnanci nemocnice dobrovoľne zapoja aj do celoplošného testovania. Otestuje svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, žijúcich s nimi v spoločnej domácnosti, externých spolupracovníkov nemocnice a všetkých aktuálne hospitalizovaných pacientov. V nemocnici pracuje spolu 3 750 zamestnancov a externistov a 750 je aktuálne hospitalizovaných pacientov na lôžkových oddeleniach nemocnice.

Generálny riaditeľ Ing. Vladimír Grešš považuje dobrovoľnícku pomoc pri celoplošnom testovaní za samozrejmosť. Sám sa prihlásil a bude pomáhať ako administratívny pracovník pri testovaní zamestnancov v  areáli  nemocnice. Zodpovednosť je na každom z nás, ak chceme znížiť riziko prenosu šíriacej sa infekcie. Záleží mi na zdraví mojej rodiny, a je pre mňa prirodzené pomôcť. Ak má byť toto testovanie jednou z možností ako sa vyhnúť riziku, považujem to za prirodzené."

Po 24 hodinovej  službe v sobotu (31.10.), sa ako dobrovoľník na nedeľu (1.11.) zapísal aj výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Martin Paulo, ktorý bude testovať zamestnancov UNLP.

Výkonný riaditeľ UNLP pre výskum, vedu a vzdelávanie MUDr. Peter Kizek, PhD., bude dobrovoľne testovať občanov MČ Košice-Barca:Našim zdravotníckym zamestnancom nebránime v dobrovoľníckej činnosti pri celoplošnom testovaní v čase ich osobného voľna. Naopak, aj našou účasťou ich podporujeme v tom, aby pomohli s odberom vzoriek počas víkendu."

V mieste svojho trvalého bydliska sa do testovania zapojí aj vedúca Odboru ošetrovateľstva UNLP Mgr. Lucia Boháčová: Zmysel celoplošného testovania vidím v tom, že eliminujeme voľný pohyb ľudí, ktorí sú pozitívni. Ostanú v karanténe a nebudú môcť šíriť ochorenie COVID-19 ďalej. Slabším článkom testovania ale je, že ľudia s pozitívnym výsledkom nebudú môcť vykonávať svoje povolanie v zdravotníckych zariadeniach, v školách, či na úradoch, ako aj v súkromnej sfére. A  budú chýbať."

VOM len pre PCR testy objednaných pacientov

Veľkokapacitné odberové miesto UNLP Košice na Ipeľskej 1 bude odoberať vzorky objednaným pacientom tak ako doposiaľ. Teda nezávisle od celoplošného testovania. To znamená, že PCR testovanie na našom odberovom mieste bude cez víkend 31.októbra a 1. novembra fungovať bez obmedzenia v pôvodnom režime od 9.00 do 12.00 hod. Toto miesto nebude slúžiť verejnosti počas nasledujúceho víkendu na antigénové testovanie v rámci celoštátneho projektu.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 02 november 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001