COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow 20.000 eur pre bezpečnú prácu zdravotníkov a liečbu pacientov s ochorením COVID-19
20.000 eur pre bezpečnú prácu zdravotníkov a liečbu pacientov s ochorením COVID-19 Formátovať pre tlač

09 október 2020    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice získala 20.000 eur na pomoc v súčasnej epidemiologickej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19. Financie nemocnici venovala spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s..

„Chcem sa poďakovať spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. za ich dar. Pre našu nemocnicu a našich zdravotníkov to bude znamenať bezpečnejšiu prácu pri  liečbe pacientov s ochorením COVID-19. V tejto chvíli je každá pomoc vítaná,“ uviedol  generálny riaditeľ  UNLP Košice Vladimír Grešš.
Nemocnica zabezpečí za darovanú sumu špeciálny prístroj na aerosólovú dezinfekciu, prenosný ultrazvuk či ďalšie vybavenie pre zdravotníkov. Hlavným cieľom je maximálna dezinfekcia priestorov, kde sa nakazení, ale aj zdravotnícki personál pohybujú.

Image 
Foto: Dionýz Kiss

Prístroj na aerosólovú dezinfekciu sa využíva na vykonávanie ohniskovej dezinfekcie priestoru po vyšetrení pacienta s podozrením na COVID-19, resp. už infikovaného koronavírusom, prípadne iným infekčným ochorením. Dezinfikuje ovzdušie, plochy, povrchy v rámci danej miestnosti. Môžeme ho využiť na lôžkových oddeleniach, ambulanciách aj na operačných sálach,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu a výskum Peter Kizek.

Podobne ako prenosný ultrazvuk, či ochranné kukly pomôžu zaistiť väčšiu bezpečnosť zdravotníkov, ktorí sa starajú o pacientov nakazených vírusom COVID-19.  Spoločnosť TIPOS sa rozhodla venovať 10 univerzitným a fakultným nemocniciam na Slovensku spolu 200 tisíc eur, ktoré poslúžia na nákup potrebného vybavenia, prístrojov či prípadné dobudovanie infraštruktúry v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 15 október 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001