COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Väčší komfort pre pacientov, efektívne využívanie ambulancií
Väčší komfort pre pacientov, efektívne využívanie ambulancií Formátovať pre tlač

18 september 2020    

Nová organizačná štruktúra v UNLP Košice prináša pozitívne zmeny. Do platnosti vstúpila začiatkom septembra. Pre túto zmenu sa rozhodla nová Rada riaditeľov zložená z generálneho riaditeľa - manažéra a ekonóma a dvoch výkonných riaditeľov - lekárov. Cieľom novej organizačnej štruktúry je principiálne zmeniť spôsob riadenia nemocnice, zefektívniť procesy a poskytovať kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť, aby priniesla väčší komfort pacientovi a efektívne využívanie ambulancií.

Doterajšie skúsenosti ukázali, že pacienti sa v komplexe budov nemocnice na jednotlivých pracoviskách ťažšie orientujú. „Cieľom UNLP Košice je zriadiť centrálnu recepciu, ktorá bude reálne manažovať a sprevádzať pacienta na jednotlivých vyšetreniach, aby bol vopred objednávaný od jedného špecialistovi k druhému. Máme partnerov, ktorí vedia ako implementovať potrebné informačné systémy. V priebehu jedného roka očakávame v tejto oblasti výrazný zlepšenie.  Rovnako nám záleží na efektívnom manažovaní a využívaní ambulancií. Nová štruktúra preto počíta aj s manažérmi objektov," objasňuje plány nemocnice jej generálny riaditeľ Vladimír Grešš.

Samotné zmeny sa odzrkadľujú aj v zložení Rady riaditeľov. Každý z nich je zodpovedný za špecifickú oblasť. Generálnym riaditeľom je od 15.5.2020 Vladimír Grešš, ktorý je okrem funkcie hlavného manažéra nemocnice zodpovedný aj za finančný a prevádzkovo -hospodársky úsek. „Našou úlohou bolo diagnostikovať slabé stránky vo zverených oblastiach a  riešiť ich primeraným spôsobom, aby pacienti začali pociťovať aj reálne zlepšenie. Nemocnicu sme prevzali v mimoriadne zlej finančnej, organizačnej a technickej situácii. Nástrojom efektívnej zmeny sú zamestnanci a spôsob ich práce," vysvetľuje Grešš.

Medzi pozitíva novej organizačnej štruktúry patrí aj prerozdelenie agendy, napríklad na technicko-prevádzkovom úseku. Aj týmto spôsobom sa môžu bližšie špecifikovať pracovné náplne a zodpovední zamestnanci budú mať jasnejšie vymedzené kompetencie a povinnosti. Analýza systému priniesla aj vznik nových pracovísk či posilnenie doteraz personálne poddimenzovaných tímov. „Zamestnanci musia byť organizovaní v efektívnych štruktúrach. Nová štruktúra obsahuje chýbajúce prvky ako strategický manažment, kvalitný DRG tím, komunikačné oddelenie, či fúziu personálneho a mzdového oddelenia," objasňuje V. Grešš.

Za oblasť vedy, výskumu a vzdelávania je zodpovedný výkonný riaditeľ lekár  Peter Kizek. „Za podstatné považujem rozvíjať vedecko-výskumnú činnosť, klinické skúšanie a biomedicínsky výskum. Potrebujeme zdokonaľovať výchovno-vzdelávací proces všetkých zamestnancov a zlepšiť vedenie zdravotnej dokumentácie. Musíme vytvoriť personálne kapacity pre vyhľadávanie a získavanie odborností, ktoré v našej nemocnici chýbajú," približuje.

Ako výkonný riaditeľ pre úsek liečebno-preventívnej starostlivosti manažujem Odbor pre chirurgické odbory, Odbor pre internistické odbory a Odbor ošetrovateľstva. Pre mňa je pozitívom, že riadiaci zamestnanci týchto kľúčových odborov budú dôležitým článkom pri komunikácii s medicínskymi pracoviskami. Verím, že sa naša vzájomná spolupráca odrazí najmä na kvalitnejšom manažovaní pacientov a ich efektívnej liečbe," uzatvára výkonný riaditeľ lekár Martin Paulo.   

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001