COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 19. januára 2021. Sviatok má Drahomíra zajtra má sviatok Dalibor .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Pozvánky - Oznamy arrow Nové vedenie UNLP Košice si dalo za úlohu zefektívniť riadenie druhej najväčšej slovenskej nemocnice
Nové vedenie UNLP Košice si dalo za úlohu zefektívniť riadenie druhej najväčšej slovenskej nemocnice Formátovať pre tlač

04 jún 2020    

Rada riaditeľov je v zložení Ing. et Ing. Vladimír Grešš ako generálny riaditeľ a MUDr. Martin Paulo a MUDr. Peter Kizek, PhD., MHA, MPH ako výkonní riaditelia. Funkcie sa ujali 15.5.2020. Od tohto momentu sa oboznamovali s rozsiahlou agendou fungovania a riadenia nemocnice. Verejnosti predstavujú svoje plány:  

Image

Ing. et. Ing. Vladimír Grešš je podnikový manažér so silným finančným backgroundom a  orientáciou na budovanie efektívnych klientsky orientovaných organizačných štruktúr. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

MUDr. Martin Paulo začal svoju lekársku kariéru na Klinike úrazovej chirurgie UNLP Košice ako traumatológ, kde pôsobí od roku 2006.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

MUDr. Peter Kizek, PhD, MHA, MPH pôsobí v UNLP Košice od roku 2003.

V posledných dňoch sa členovia rady riaditeľov oboznamovali so špecifikami fungovania nemocnice a v tejto súvislosti navrhujú viacero oblastí, ktoré by chceli zefektívniť:  

- Najdôležitejšou úlohou týchto dní je v závislosti od hygienicko-epidemiologickej situácie spustiť v čo najväčšom rozsahu plánovanú operatívu a úplnú ambulantnú činnosť UNLP na úroveň pred vypuknutím prvej vlny pandémie COVID-19. Na plánované operácie boli objednávaní pacienti na základe dvoch kritérií - závažnosť diagnózy a dĺžka čakania na operačný výkon. Zároveň musíme byť stále pripravení pre prípad vypuknutia druhej vlny pandémie COVID-19 zabezpečiť plnú ochranu zdravia pacientov a zamestnancov UNLP Košice.

- Vedenie nemocnice sa oboznámilo so stavom implementácie vykazovania náročnosti odliečených pacientov UNLP Košice na základe DRG systému (klasifikačný systém Diagnoses Related Groups) a informácie za rok 2019 momentálne analyzuje. Na základe toho vznikne nový projektový DRG tím, ktorého úlohou bude zefektívnenie systému a zvýšenie CMI indexu (Casemix index). 

- V budúcom roku si Rada riaditeľov UNLP Košice dala za cieľ zabezpečiť vyšší výnos pre nemocnicu, keďže na to nemocnica disponuje dostatočnými personálnymi aj výkonnými kapacitami. V tejto súvislosti pripravuje nový finančný plán zameraný na jednotlivé pracoviská, ktorý bude súvisieť s už spomínanou DRG analýzou.

Ďalším dôležitým bodom je zlepšenie spolupráce s Lekárskou fakultou UPJŠ Košice. Vedenie sa bude snažiť vyriešiť doterajšie problémy a zlepšiť spoluprácu dvoch tak dôležitých inštitúcií v metropole východu.

- Momentálne prebieha aj revízia investičných projektov a následne chce vedenie otvoriť diskusiu s MZSR o kapitálových výdavkoch na niektoré budovy, ktorých stav nie je vyhovujúci. Čo sa týka technických záležitostí, nemocnica pokračuje vo viacerých stavebných a rekonštrukčných prácach. Momentálne sme dokončili inštaláciu RTG prístroja na Oddelení urgentného príjmu, dokončujeme rekonštrukciu onkohematologických ambulancií, taktiež rekonštrukciu hematologickej ambulancie na IV. Internej klinike a začíname inštaláciu RTG prístrojov na Oddelení rádiodiagnostiky a zobrazovacích metód.  Rovnako pokračuje aj výmena výťahov.  

Snahou vedenie UNLP Košice bude zefektívnenie a modernizácia riadenia nemocnice. Noví riaditelia sú si vedomí veľkej zodpovednosti, ktorú na seba prebrali a budú konať v záujme zlepšenia podmienok pre pacientov aj zamestnancov nemocnice. Prioritou bude samozrejme skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v rámci nášho hesla: Vaše zdravie je našou prioritou.   

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 júl 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001